آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220394
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 7:37
تعداد بازدید : 2155

آمریکا ارزانترین، ایران گرانترین

آیفون x در جهان چند؟

یکی از داغ ترین خبرهای روز دنیا مربوط به گوشی های آیفون است. امسال اپل رکورد قیمتی را در بخش گوشی های هوشمند شکسته و بالاترین قیمت را برای گوشی های جدیدش ارایه کرده است. البته همین موضوع باعث شده تا سایر تولیدکنندگان نیز به تبعیت از اپل گوشی هایشان را با قیمت بالایی عرضه کنند و به این ترتیب نرخ گوشی های پرچمدار امسال با افزایش چشمگیری همراه شده است.

ساحره چمنی
با این حال افزایش قیمت آیفون و نرخ بالایی که برای آن تعیین شده، تیتر داغ اخبار روز دنیا شده است. 
البته قیمت هایی که برای آیفون در ایران هم در نظر گرفته شده بسیار بالا است. در این گزارش به قیمت آیفون در کشورهای مختلف دنیا می پردازیم.
برای برخی از طرفداران اپل آیفون X گوشی بسیار مهمی است و قیمت فاکتور بسیار مهمی تلقی می شود. البته قیمت پایه آیفون نسخه 64 گیگابایتی 999 دلار تعیین شده و قرار است نسخه 256 گیگابایتی این گوشی با قیمت یک هزار و 149 دلار به بازار عرضه شود.
قیمت پایه ای که برای آیفون X تعیین شده ظاهرا از قیمت MacBook Air بیشتر است. با این حال بسیاری از طرفداران اپل برای خرید این گوشی برنامه ریزی کرده اند.
بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر، نسخه 64 گیگابایتی آیفون X در بازار روسیه با قیمت 1390 دلار عرضه می شود و در اروپا این گوشی با قیمت 1370 دلار در دسترس کاربران قرار می گیرد که تقریبا 20 دلار ارزان تر از این گوشی در بازار روسیه است. اما قیمتی که برای این گوشی در بازار انگلیس تعیین شده، 1338 دلار است.
در کشور مکزیک این گوشی قیمتی برابر 1325 دلار خواهد داشت و چینی ها آيفون X را با قیمت 1279 دلار عرضه می کنند.
استرالیایی ها این گوشی را با قیمت 1259 دلار خریداری خواهند کرد و در امارات متحده عربی آیفون با قیمت 1115 دلار به فروش می رسد. قیمت آیفون در هنگ کنگ 1099 دلار است و در کشور کانادا این گوشی 1080 دلار و در ژاپن 1018 دلار قیمت گذاری شده است.
اما کمترین قیمت تعیین شده برای این گوشی در کشور آمریکاست. آمریکایی ها می توانند این گوشی را با قیمت 999 دلار خریداری کنند.
در حالی که قیمت آیفون در کشورهای مختلف تعیین شده، ایران جزو کشورهایی است که هیچ گاه این گوشی با نرخ مشخصی به بازار عرضه نخواهد شد حتی زمانی که به شکل رسمی به بازار کشورمان وارد شود این گوشی در هر فروشگاهی با نرخ متفاوتی در اختیار مشتریان قرار می گیرد و جالب تر از همه اینکه در ابتدای ورود آن به بازار با قیمت هایی چند برابر قیمت اصلی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :