آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220410
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 8:0
تعداد بازدید : 1029

گسترش همکاری IT ایران و اندونزی

در دیدار معاون وزیر خارجه اندونزی با قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل روند همکاری های دو کشور بررسی شد.


وزارت ارتباطات - دسرا پرچایا معاون وزیر امور خارجه به همراه سفیر اندونزی در ایران با مهدی محتشمی قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل دیدار کرد.
محتشمی در این دیدار با بیان اینکه روابط دو کشور مسلمان ایران و اندونزی در سطح بسیار خوبی است، افزود: اراده مسوولان، گسترش همکاری ها بین این دو کشور مسلمان است.
وی با بیان اینکه روابط تجاری بین دو کشور به سطح بالاتری رسیده است گفت: اما این حجم روابط با انتظارات هدف گذاری شده توسط رهبران دو کشور فاصله دارد و باید گسترش یابد.قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل، روابط بانکی را از جمله این همکاری ها دانست و گفت: همکاری ها در حوزه نفت و گاز نیز از اهمیت بالایی برخوردار است  و امیدوارم مذاکرات دو طرف در این زمینه به نتایج مطلوبی برسد.
وی با بیان حضور و فعالیت شرکت مپنا در کشور اندونزی گفت: در بخش انرژی همکاری خوبی بین دو کشور وجود دارد و امیدواریم همکاری های دو کشور در زمینه ساخت نیروگاه های برق نیز افزایش یابد.
محتشمی به مذاکراتی که در زمینه نهایی کردن موافقتنامه تعرفه های ترجیهی در حال انجام است پرداخت و گفت: کاهش تعرفه ها می تواند موجب افزایش مبادلات تجاری دو کشور شود. 
وی با تعیین تاریخ برگزاری اجلاس کمیسیون های مشترک دو کشور در تهران در چند ماه آینده افزود: در این اجلاس موضوعات مختلف برای همکاری های دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد. 
بر اساس این گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسوول کمیسیون مشترک اقتصادی با اندونزی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :