آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220418
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 8:10
تعداد بازدید : 1470

سرقت کلمات عبور از رایانه های مک

وجود یک آسیب پذیری در High Sierra و برخی نسخه های قدیمی کامپیوترهایی که از سیستم عامل مک پشتیبانی می کنند، به برنامه های مخرب امکان می دهد که کلمات عبور ذخیره شده در رایانه های اپل را سرقت کنند.

فارس – بر اساس گزارش منتشر شده از وب سایت ارس تکنیکا، حفره امنیتی یادشده مربوط به Mac keychain است که یک محفظه دیجیتال برای ذخیره سازی کلمات عبور و کلیدهای رمزگذاری سیستم عامل مک محسوب می شود. 
مهندسان اپل این بخش را به گونه ای طراحی کرده اند که برنامه های نصب شده قادر به دسترسی به محتوای آن بدون وارد کردن کلمه عبور اصلی رایانه مک نباشند.
 اما ضعف Mac keychain دسترسی برنامه های مخرب به آن و سرقت کلمات عبور را ممکن کرده؛ بدون آنکه نیازی به ورود کلمه عبور اصلی باشد. پاتریک واردل، هکر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که برای سرقت امنیتی سینک کار می کند، اولین بار آسیب یادشده را شناسایی کرده است.
 اپل در واکنش به افشای این آسیب پذیری از کاربران خواسته تا از نصب برنامه های مشکوک که شرکت یادشده تایید نکرده، خودداری و برای این کار تنها به اپ استور مک مراجعه 
کنند. 
در عین حال وجود این مشکل باعث اعتراض برخی کاربران سیستم عامل مک شده که تا پیش از این تصور می کردند سیستم عامل یادشده از امنیت بالایی برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :