آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220419
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 8:11
تعداد بازدید : 1485

اولین رایانه اپل به همراه امضای «استیو جابز» حراج شد

تاریخ فعالیت های اپل به صورت همزمان در یکی از مشهورترین حراجی های دنیا جشن گرفته می شود تا نخستین دستگاه کاربری شرکت اپل موسوم به «اپل-1» حراج شود.

موبنا- این رایانه شخصی که ارزش آن ۷۰۰ هزار دلار پیش بینی شده است با قیمت پایه ۱۵۵ هزار دلار حراج می شود و زمان این حراجی در ساعت ۳ عصر به وقت منطقه شرقی آمریکا در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷ به پایان می رسد. این مدل ویژه با نام «اِسکول اسکای» شناخته می شود و شخصی به نام «آدام اسکول اسکای» از کارمندان اسبق اپل صاحب آن بوده است.
«استیو وزنیاک» یکی از بنیانگذاران شرکت اپل آن روزها به کمک «استیو جابز» تنها ۲۰۰ دستگاه از این رایانه را تولید کرده بود که هم اکنون تنها ۶۰ دستگاه از آن در سراسر جهان موجود است. این بورد رایانه ای همراه با دسته کنترلی، لیست قیمت های اپل، نوار کاست ذخیره سازی داده و جعبه اصل و فروخته می شود. این مجموعه در اصل بخش عظیمی از تاریخ اپل را در خود جا داده است.
یکی دیگر از اجناسی که در این حراجی ارایه خواهد شد، یک نسخه از نشریه «نیوزویک» است که تاریخ درج شده روی آن به ۲۴ اکتبر ۱۹۸۸ میلادی برمی گردد. روی جلد مجله تصویر جوانی «استیو جابز» چاپ شده و تیتر آن به این صورت نوشته شده است: «آقای تراشه ها. استیو جابز تعجب را به دنیای رایانه ها برگرداند». جلد این مجله با خط جابز امضا شده و مدیرعامل اسبق اپل زیر آن نوشته است: «من تولید را دوست دارم». پیش بینی می شود این نشریه با قیمت بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دلار فروخته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :