آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220439
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 9:57
تعداد بازدید : 2118

توضیحات توییتر درباره حذف نکردن توییت توهین آمیز ترامپ

توییت تند رییس جمهور آمریکا درباره حذف کره شمالی از کره زمین باعث انتقادات شدید از شبکه اجتماعی توییتر شده که چرا این پیام نامناسب را حذف نکرده است.

فارس- منتقدان عملکرد توییتر می گویند این شبکه اجتماعی به قواعد و سیاست گذاری های خود پایبند نبوده و در حالی که باید توییت های تند و پرخاشگرانه را حذف کند، این کار را درباره پیام تند دونالد ترامپ انجام نداده است.
روز دوشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ارسال پیامی در توییتر کره شمالی را تهدید کرد که دیگر برای مدت زمان زیادی وجود نخواهد داشت. حالا توییتر که با فشارهای فزایند ه ای مواجه است، مجبور شده در این زمینه توضیحاتی ارایه کند.
در توییت شش بخشی متعلق به حساب کاربری سیاست گذاری عمومی توییتر، این شرکت توضیح داده که توییتر برای تعیین اینکه آیا ارسال مطلبی قوانین آن را نقض کرده یا نه، موضوع منافع عمومی و ارزش خبری را در نظر می گیرد.
به گفته توییتر این ملاحظات باعث شده است که شرکت یاد شده از حذف پیام تند ترامپ خودداری کند. البته شرکت یاد شده می گوید به زودی سیاست گذاری های خود را به روز خواهد کرد تا بتواند بهتر به نظرات دیگر کاربران و منتقدان احترام بگذارد.
ارسال پیام توییتری تند ترامپ در شرایطی صورت می گیرد که تنش میان دو کشور آمریکا و کره شمالی به بالاترین حد خود رسیده و دو کشور به شدت علیه هم لفاظی می کنند. کره شمالی هم در ماه های اخیر چندین آزمایش موشکی انجام داده است.
توییتر تاکنون واکنش چندانی به این موضوع نشان نداده بود، اما با افزایش فشارها مجبور شد اعلام کند که ارزش خبری و منافع عمومی در حذف یا عدم حذف یک توییت نقش مهمی دارند.
مسوولان این شبکه اجتماعی اعلام کرده اند که برای روشن تر شدن این موارد به زودی در قوانین مربوط به «مطالب با دسترسی عمومی» تغییراتی اعمال خواهند کرد .
با توجه به اهمیت صفحات رهبران کشورها و پربازدید بودن آنها، به نظر نمی رسد این تغییرات مانعی جدی در برابر توییت های جنجالی رهبران سیاسی قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :