آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220734
تاریخ انتشار : 11 مهر 1396 10:39
تعداد بازدید : 993

نرخ های جدید خدمات پستی اعلام شد

سامانه اطلاع رسانی شرکت پست جدیدترین تعرفه های پستی خود را برای خدمات درون مرزی خود در سال ۹۶ منتشر کرده است.

فناوران - مرسولات پستی تا حداکثر ۱۰۰۰ گرم برای مسیرهای درون استانی با کارمزد ۱۱۰۰ تومان و برای مسیرهای برون استانی با کارمزد ۱۸۰۰ تومان همچنین برای مرسولات تا وزن ۲۰۰۰ گرم با نرخ ۲۳۰۰ تومان برای مرسولات درون استانی و ۳۱۰۰ تومان برای مرسولات برون استانی محاسبه می شوند.
همچنین نرخ خدمات پستی برای مطبوعات عادی تا ۲۰ درصد نرخ نامه عادی در رده های وزنی و مسافتی متناظر و برای کارت پستال های فیزیکی تا ۵۰ درصد نرخ نامه های عادی در رده های وزنی و مسافتی متناظر محاسبه می شود. اما برای نامه ها و بسته های کوچک سفارشی نیز در اوزان ۵۰۰ گرم تا ۲۰۰۰ قیمت ها از ۳۲۰۰ تومان تا ۶۸۰۰ تومان متغیر است. در همین حوزه نرخ خدمات پستی برای مطبوعات سفارشی نیز تا ۴۰ درصد نرخ نامه و بسته های سفارشی در رده های وزنی و مسافتی محاسبه می شود.
هزینه بسته های امانتی نیز تا سقف ۵ کیلوگرم برای مسیرهای درون استانی ۵۸۰۰ و برون استانی ۸۳۰۰ تومان و مازاد بر آن نیز به تناسب هر کیلوگرم ۸۰۰ تومان افزایش پیدا می کند. درباره بسته های پیشتاز هزینه ها بیشتر می شود و هزینه ارسال بسته های پستی از ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرم از ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است.
بر اساس این گزارش شرکت پست با راه اندازی پست ویژه شهری مرسولات پستی شهروندان را تا حداکثر ۳ ساعت به مقصد می رساند؛ هزینه این خدمت برای تهرانی ها ۱۵ هزار، مراکز استان ها ۱۰ هزار و ۷۰۰ و شهرستانی ها ۷۵۰۰ تومان است که به نسبت افزایش هر یک کیلوگرم مبلغ۳۲۰۰ برای تهرانی ها، ۲۱۰۰ و ۱۱۰۰ تومان برای شهرستانی ها اضافه می شود.
همچنین بنا بر اعلام شرکت پست، در راستای مسوولیت های اجتماعی و اجرای احکام اتحادیه جهانی پست، همه مطبوعات سکوگرام مربوط به روشندلان که از موسسه روشندلان به روشندل یا از روشندل به موسسه مربوطه در قالب سرویس عادی ارسال شود، تا سقف ۷ کیلوگرم از پرداخت کرایه پستی به استثنای نرخ هوایی معاف است؛ اما درصورت استفاده از سایر سرویس های ثبتی، کرایه پستی سرویس مربوطه باید از مشتری اخذ شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :