آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220735
تاریخ انتشار : 11 مهر 1396 10:40
تعداد بازدید : 755

کاهش شدید حجم معاملات در بازار جهانی نوت بوک

رکود حاکم بر بازار خرید و فروش نوت بوک تنها شامل حال بازار ایران نشده و در بازارهای جهانی هم شاهد رکود در این حوزه هستیم.

فناوران- گزارش های منتشر شده از سوی وب سایت های خبری معتبر در سطح جهان گویای این موضوع است که میزان تقاضا برای نوت بوک در فصل گذشته نسبت به قبل کاهش یافته است و علاوه بر این موضوع شاهد تغییر در رده بندی برندها نیز هستیم.
ایتنا نیز در گزارشی اعلام کرده است که شرکت های بزرگ تولید کننده لپ تاپ در جهان در بازه زمانی یک سال اخیر با افت فروش روبه رو شده اند.
در هر حال تحلیل های انجام شده نشان از آن دارند که اوضاع بازار لپ تاپ چندان جالب نیست؛ زیرا از میان پنج تولید کننده برتر و بزرگ این بازار، 4 شرکت با افت فروش روبه رو 
شده اند.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب است انگجت، در حال حاضر برندهای لنوو، اچ پی، دل، ایسر و ایسوس در بازار جزو محبوب ها هستند که مقایسه رده بندی برندها در حال حاضر و فصول گذشته گویای این موضوع است که لنوو که مدت ها محبوب ترین برند بازار نوت بوک بود، حالا جای خود را به اچ پی داده است.
این گزارش می افزاید: به نظر می رسد هر چقدر که شرکت های تولید کننده برای نجات بازار کامپیوترهای خانگی تلاش می کنند، باز هم به جایی نمی رسند و فروش این بازار با افت مداوم فروش توام شده 
است.
بر اساس گزارش های مالی منتشر شده، تقریبا تمام شرکت های بزرگ تولید کننده لپ تاپ در جهان در بازه زمانی یک سال اخیر با افت فروش روبه رو شده اند که این امر خبر خوبی برای این بازار نیست.
این گزارش می افزاید: پنج نام اول فهرست تولید کنندگان لپ تاپ در جهان، شرکت های اچ پی، لنوو، دل، ایسوس و ایسر هستند که از میان آنها تنها شرکت دل با افت فروش سالانه روبه رو نبوده است.
 شرکت اچ پی توانسته است با استفاده از افت 10 درصدی فروش لنوو در بازار، جایگاه نخست را از این شرکت بگیرد ولی خود اچ پی نیز با افت فروش روبه رو بوده است.
در این میان، افت فروش شرکت های ایسوس و ایسر نزدیک به 30 درصد بوده است و بسیاری پیش بینی کرده اند که در صورت ادامه داشتن شرایط یاد شده، این دو غول نیز خود را از بازار لپ تاپ کنار خواهند 
کشید.
از جمله نکات جالب این است که بسیاری از کارشناسان معتقدند که این افت تا حدی ادامه خواهد داشت و از آن پس شاهد تخصصی تر شدن این بازار و ثبات در آن خواهیم بود؛ زیرا کاربران غیرحرفه ای سراغ تلفن های همراه هوشمند رفته و کاربران تخصصی تر سراغ استفاده از لپ تاپ می روند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :