آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220737
تاریخ انتشار : 11 مهر 1396 10:43
تعداد بازدید : 1065

آیفون 8 آتش می گیرد؟

هنوز زمان زیادی از عرضه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس نمی گذرد که بسیاری از کاربران ادعا می کنند باتری آیفون 8 پلاس متورم می شود.

فناوران - در برخی از شبکه های اجتماعی، تعدادی از دارندگان گوشی هوشمند آیفون ۸ پلاس اپل مدعی شده اند که باتری گوشی آنها متورم شده است و به همین دلیل اپل تصمیم دارد این موضوع را روی گوشی ها، باتری ها و هر بخش دیگری که نیاز باشد، بررسی کند تا از مشکلاتی همچون انفجار باتری جلوگیری به عمل آورد. در یکی از پست های ارسال شده در شبکه های اجتماعی، تصویری از گوشی آیفون ۸ پلاس منتشر شده که به دلیل متورم شدن باتری، نمایشگر دستگاه از جایگاه خود بیرون زده است.
براساس گزارش یکی از کاربرانی که با این مشکل مواجه شده، هنگام شارژ آیفون ۸ پلاس خود با استفاده از شارژر و کابل اصلی اپل، باتری این دستگاه متورم شده است. همچنین بنا به ادعای یکی دیگر از دارندگان آیفون ۸ پلاس اپل، هنگامی که وی این محصول را مستقیما از اپل دریافت کرده، پس از باز کردن جعبه دستگاه با نمایشگری بیرون زده از قاب مواجه شده و باتری گوشی وی نیز چند برابر حالت طبیعی خود متورم بوده است. بر این اساس اپل تصمیم گرفته تا باتری همه دستگاه های  جدید و قدیمی را آزمایش کند.
هم اکنون یک سال از زمان به وجود آمدن مشکل باتری در گوشی گلکسی نوت ۷ می گذرد؛ مشکلی که نهایتا کمپانی سامسونگ را مجبور کرد پس از دو مرحله فراخوانی این دستگاه، فروش آن را به طور کامل در سراسر جهان متوقف کند. حالا برخی از کاربران سعی می کنند مشکل متورم شدن باتری گوشی آیفون ٨ پلاس را به مشکل باتری گلکسی نوت ٧ ربط دهند. اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که تعداد گلکسی نوت های سال گذشته بسیار بیشتر از تعداد آیفون هایی است که تاکنون درباره خرابی باتری آن ها گزارش هایی منتشر شده است. با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند که ارتباطی بین مشکل گلکسی نوت ٧ سامسونگ و آیفون ٨ پلاس اپل وجود ندارد. با این حال سایت اسپوتنیک نیز گزارش داده است که باتری یک دستگاه آیفون ۸ پلاس هنگام شارژ شدن دچار مشکل شده و در نهایت این گوشی منفجر شده است. البته لازم به ذکر است که انفجار این گوشی جدید در حد نابودی کامل آن نبوده و تنها به باز شدن و جداشدن صفحه نمایش و از بین رفتن باتری این گوشی منجر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :