آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220757
تاریخ انتشار : 11 مهر 1396 11:4
تعداد بازدید : 1195

هزینه تمام شده آیفون ۸ برای اپل

گزارش ها حاکی است که اپل برای قطعات آیفون ۸ و ۸ پلاس به ترتیب ۲۵۰ و ۲۹۰ دلار پرداخت کرده است.


فناوران - بر اساس گزارش موسسهIHS Markit، اپل بیش از ۲۴۷ دلار برای قطعات به کار گرفته شده در مدل ۶۴ گیگابایتی آیفون ۸ با نمایشگر 4/7 اینچی هزینه کرده است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، هزینه برآورد شده برای قطعات آیفون 8 که با نمایشگر 4/7 اینچی عرضه شده، شامل هزینه تولید، بهینه سازی نرم افزاری و تحقیق و توسعه نمی شود و تنها ۳۵ درصد از قیمت ۶۹۹ دلاری آیفون ۸ را شامل می شود. 
گزارش ها حاکی است، هزینه ای که آیفون 8 روی دست اپل گذاشته تقریبا مشابه آیفون ۷ است.
 در همین رابطه، تخمین زده شده بود که هزینه قطعات به کار گرفته شده در آیفون ۷ با ۳۲ گیگابایت حافظه فلش حدود 238 دلار بوده است.
براساس اطلاعات ارایه شده ازسوی موسسه تحقیقاتی IHS Markit، اپل همچنین ۲۸۸ دلار برای قطعات مورد استفاده در آیفون ۸ پلاس با نمایشگر ۵/۵ اینچی هزینه کرده است که تقریباً ۱۸ دلار بیشتر از هزینه پرداختی اپل برای قطعات به کار گرفته شده در آیفون ۷ پلاس است. برآورد شده بود که اپل در مجموع نزدیک به 271 دلار برای قطعات به کار گرفته شده در آیفون ۷ پلاس هزینه پرداخت کرده 
است.
به نظر می رسد هزینه اضافه ای که اپل برای آیفون 8 اپل پرداخته، علاوه بر نمایشگر بزرگ تر، برای دوربین دوگانه ارتقا یافته نیز باشد که اپل را ناچار کرده   32/50 دلار بیشتر در مقایسه با آیفون ۸ برای قطعات این مدل پرداخت کند.
 همانند آیفون ۷ پلاس، در آیفون ۸ پلاس از سیستم لرزش گیر اپتیکال (OIS) استفاده شده است که البته تنها یک دوربین چنین قابلیتی دارد؛ ماژول لنز واید، از لرزش گیر اپتیکال برخوردار شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :