آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220778
تاریخ انتشار : 11 مهر 1396 11:20
تعداد بازدید : 1346

شبکه داخلی بسیج می تواند الگویی در سطح ملی باشد

معاون فرهنگی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان ضرورت افزایش سواد رسانه گفت: باید متناسب با فرهنگ خود یک فضای مجازی داشته باشیم.


شبستان- سردار باقر سادات حسینی، معاون فرهنگی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: مقابله با نفوذ فرهنگی در عرصه های گوناگون اصلی ترین رویکرد ما در حوزه فرهنگی است. 
وی با بیان اینکه برای مقابله با نفوذ فرهنگی باید زیرساخت های آن را فراهم کنیم، افزود: زیرساخت هایی از قبیل آموزش، تربیت فرهنگی، ارایه برنامه های جذاب و ایجاد یک جبهه بزرگ ادبی هنری می تواند به این عرصه کمک کند. 
حسینی افزود: اگر بتوانیم در قالب موسسات در ارتباط با برنامه های فرهنگی و هنری اقداماتی انجام دهیم در پایان سال لشکر فرهنگی، هنری و ادبی داریم که می تواند در عرصه های گوناگون حضور یابد که می تواند علیه فرهنگ غرب تهاجم داشته باشد و در فضای مجازی و فضای واقعی با هجمه های فرهنگی دشمن مقابله کند. 
معاون فرهنگی سپاه تهران با بیان اقدامات انجام شده در فضای مجازی، گفت: اصلی ترین کاری که می توانیم در فضای مجازی انجام دهیم این است که سواد مواجهه در فضای مجازی را ارتقا دهیم و به تعبیری سواد رسانه ای را افزایش دهیم. 
حسینی گفت: یکی از برنامه های اساسی ما به ویژه در سال 96 این است که حجم قابل توجهی از بسیجیان و در گام بعد آحاد جامعه را در برنامه های آموزشی سواد مجازی شرکت دهیم. 
وی با بیان اینکه مصون سازی در فضای مجازی هدف اصلی ما در افزایش سواد رسانه ای (سواد مجازی) است، ادامه داد: در گام بعدی باید تولید برنامه داشته باشیم و در فضای مجازی به تولید محتوا بپردازیم و در برابر اقدامات فرهنگی غرب، آفند کنیم. 
حسینی با بیان ضرورت استفاده از شبکه داخلی اطلاعات، گفت: شباب یا شبکه داخلی بسیج می تواند در سطح ملی الگو باشد و دست اندرکاران براساس آن شبکه ملی فضای مجازی را راه اندازی کنند. 
وی با بیان ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشورهای مختلف، گفت: کشورهایی که شبکه ملی داخلی را تجربه کرده اند، توانسته اند دستاوردهای خوبی در این زمینه داشته باشند. 
سردار حسینی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات نیاز واقعی است، افزود: باید متناسب با فرهنگ خود یک فضای مجازی داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :