آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220852
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:1
تعداد بازدید : 744

سرمایه گذاری 100 میلیاردی بانک ملی روی استارت آپ ها

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: بانک ملی تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در پروژه های دانش بنیان با ماهیت استارتاپی سرمایه گذاری کرده است و پیش بینی می کنم تا پایان سال جذب سرمایه خوبی در این بخش صورت گیرد.

تسنیم - دلیری گفت: سال 92 هیچ کدام از بانک ها حاضر به سرمایه گذاری در بخش دانش بنیان نبودند و در برابر چنین کاری از خود مقاومت نشان می دادند.
دلیری با تأکید بر اینکه تاکنون سه چهار بانک قراردادهای سرمایه گذاری خود را در شرکت های دانش بنیان با قالب استارتاپ منعقد کرده اند، تصریح کرد: پیشنهاد ما به بانک ها شامل دو مدل مختلف بود؛ اول به آنها گفتیم که بیایند و شتابدهنده و مراکز نوآوری خود را احداث کنند و به این شکل، راهی برای سرمایه گذاری در نیازهای آنیده شان بگشایند. معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری درباره بانک هایی که تاکنون مذاکرات با آنها انجام شده است، گفت: بانک های ملی، سپه، توسعه صادرات، گردشگری، کشاورزی، پست بانک، رفاه کارگران و... از جمله بانک هایی هستند که برای ترغیب آنها به سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان، مذاکراتی را با آنها داشته ایم که البته برخی نیز درصدد انجام است. وی افزود: برخی بانک ها حدود 20، 30 شرکت سنتی دارند که اکنون به دنبال تغییر فرآیند کسب وکار هستند؛ به عنوان مثال بانک ملی هم اکنون در دو سه پروژه دانش بنیان سرمایه گذاری کرده که مجموع سرمایه گذاری آن به بیش از 100 میلیارد تومان می رسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :