آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220854
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:3
تعداد بازدید : 1158

با هدف رفع اختلافات قراردادهای تجاری

نصر تهران مرکز داوری راه اندازی می کند

مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با هدف حل مشكلات و اختلافات صنف در قراردادهای تجاری راه اندازی می شود.

فناوران - ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نصر ایران گفت: مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران یک مرجع داوری کاملا تخصصی متشکل از کارشناسان صنفی و حقوقی است که به منظور رسیدگی و حل اختلاف در قراردادهای تجاری راه اندازی می شود.
او ادامه داد: طرفین قراردادها می توانند برای حل هر گونه اختلاف و مشکلات قراردادی خود با اطمینان خاطر به این مرجع کارشناسی مراجعه کنند؛  مشروط بر اینکه طرفین در بند حل اختلاف قراردادهای خود، مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران را به عنوان داور معرفی کنند.
 رسیدگی سریع به دعاوی
به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، این مرکز در رسیدگی به دعاوی و حل اختلافات قراردادی بسیار سریع و کارشناسی عمل می کند و دیگر نیاز نیست طرفین برای طرح و پیگیری اختلافات خود درگیر فرایندهای پیچیده و زمان بر قضایی شوند.
سعادت با بیان اینکه رای مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، قاطع و لازم الاجرا بوده و قابل بازگشت نیست، ادامه داد: مطابق مقررات قانون آیين دادرسي مدني، رای مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مانند سایر مراکز داوری، قطعی و از طریق مراجع قضایی لازم الاجراست.
سعادت گفت: تجربه نشان داده سازمان به عنوان یک نهاد مردمی و کاملا بی طرف در موضوع داوری تمام قراردادها تاکنون بسیار خوب عمل کرده است؛ چراکه تا پیش از این داوری در شورای انتظامی سازمان انجام می گرفته اما هم اکنون طبق ضوابط قضایی، شکل قابل قبولی گرفته است. 
به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، مکانیزم داوری با تمام اصول و شرایط لازم در مرکز داوری سازمان مدنظر قرار گرفته است. 
او در همین رابطه ادامه داد: شیوه نامه این مرکز داوری، ماه ها ازسوی حقوقدان های مختلف تهیه و تدوین شده و تمام ضوابط یک مرکز داوری در آن دیده شده است.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه سازمان به دنبال حل مشکلات صنف در خانه صنف است، گفت: مرکز داوری سازمان هم در جهت حفظ منافع پیمان کاران و هم کارفرمایان عمل می کند حتی اگر طرفین حتی عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران هم نباشند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه شورای انتظامی این سازمان همچنان جایگاه مستقل خود را دارد، گفت: طبق آیین نامه اجرایی سازمان، شورای انتظامی همچنان مرجع رسیدگی به شکایات حقیقی و حقوقی  و اعتراض ها در حوزه فناوری اطلاعات و در حقیقت ناظر بر عملکرد کسانی است که از سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مجوز دارند.
او در این ارتباط افزود: شورای انتظامی همچنان به عنوان یکی از ارکان سازمان که جایگاه و عملکرد مستقلی دارد، فعال خواهد بود و به شکایت ها و دعاوی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رسیدگی می کند؛ در صورتیکه مرکز داوری می تواند به اختلافات در تمام حوزه ها رسیدگی کند. رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه فرایند رسیدگی به شکایات اغلب زمان بر است، گفت: باید بپذیریم ماهیت فرایند رسیدگی به شکایت و دعاوی، اغلب به دلیل استناد بر آمار و مستندات، یک فرایند زمان بر است اما مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تلاش می کند تا جای ممکن، حل و فصل اختلافات حقوقی مردم را تسریع کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :