آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220860
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:8
تعداد بازدید : 1303

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران:

ظرفیت های صنعت ICT کشور در جیتکس 2017 معرفی می شود

نمایشگاه جیتکس 2017 از روز 16 تا 20 مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دوبی در امارات متحده عربی برگزار می شود و اتاق تهران در راستای حمایت از کسب وکارهای نوین و دانش بنیان، هیاتی متشکل از 12 استارت آپ را برای حضور در نمایشگاه جیتکس دوبی (GITEX Dubai) اعزام می کند.

اتاق تهران- عبور از مرحله اولیه ایده و رسیدن به مرحله رشد استارت آپ ها، داشتن جریان مالی و همچنین قابلیت تطابق با بازارهای جهانی از جمله معیارهای هیات داوری اتاق تهران برای گزینش این 12 استارت آپ بوده است. 
محمدرضا طلایی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران گفت: نمایشگاه جیتکس سومین رویداد بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان محسوب می شود و مجالی برای معرفی پتانسیل های ICT در کل منطقه خلیج فارس فراهم می کند.
 طلایی بیان کرد: این نمایشگاه می تواند پل ارتباطی میان ایران و دنیای فناوری اطلاعات باشد؛ درواقع این رویداد هم از جهت تامین نیازها و انتقال تکنولوژی به داخل کشور مفید خواهد بود و هم می تواند پتانسیل های تولیدی و صادراتی ایران را به جهانیان معرفی کند.
وی گفت: امسال سومین سالی است که پاویون جمهموری اسلامی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد و صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه جیتکس برپا می شود. در پاویون ایران 13 شرکت از میان شرکت های دانش بنیان حضور می یابند و یک شرکت نیز به صورت مستقل حضور خواهد داشت. 
او ادامه داد: اتفاق جدیدی که رخ داده است حضور و مشارکت بخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی اتاق تهران است. در غرفه ای که اتاق تهران در این نمایشگاه برپا کرده است 12 استارت آپ نیز با حمایت این نهاد در نمایشگاه حضور می یابند.
محمدرضا طلایی افزود: در این نمایشگاه بیش از 100 کشور با بیش از 4700 غرفه دار و مشارکت کننده حضور خواهند داشت. در سال های گذشته نیز حدود 245 هزار نفر نیز از این نمایشگاه بازدید کرده اند و مساحت این نمایشگاه نیز حدود 100 هزار متر مربع است.
او گفت: این امیدواری وجود دارد که با حمایتی که اتاق تهران از 12 استارت آپ به عمل آورده است، آنها بتوانند نسبت به جذب سرمایه گذاران خارجی اقدام کنند. این استارت آپ ها می توانند نشان دهند که جوانان متخصص کشور از چه ظرفیت هایی برای ایده پردازی و تجاری سازی ایده هایشان، صادرات ایده و محصولات و خدمات خود برخوردارند. درواقع، یکی از دستاوردهای مهم این نمایشگاه، معرفی ایران به عنوان یک کشور فعال در حوزه اطلاعات و ارتباطات است و حضور در این نمایشگاه برای برندسازی ایران به عنوان یک کشور فعال در حوزه ای سی تی بسیار مهم تلقی می شود. مساله ای که خوشبختانه از سوی اتاق تهران جدی گرفته شده است.
محمدرضا طلایی عنوان کرد که در دو سال گذشته، شرکت هایی که در پاویون ایران حضور داشتند، موفق شدند قراردادهایی را با شرکت های خارجی منعقد کنند و این پاویون در دو سال گذشته توانسته است دستاورد مهمی برای شرکت های ایرانی باشد.
طلایی با بیان برگزاری نشست رودرروی فعالان ICT ایران و جهان در روز پنجم نمایشگاه جیتکس گفت: هدف از برگزاری ملاقات های تجاری میان شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه و شرکت های ایرانی ازجمله استارت آپ ها، تسهیل توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری فعالان این حوزه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :