آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220867
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:15
تعداد بازدید : 1334

ثبت نام کارپوشه ایرانیان آغاز شد

براساس قراردادی که بین شرکت پست و سازمان فناوری اطلاعات منعقد شد، دفاتر پستی منتخب، کارپوشه ایرانیان را به متقاضیان واگذار می کنند.

فناوران - دفاتر پستی دولتی، پیشخوان و ICT به عنوان کارگزار بهره برداری از سامانه کارپوشه ایرانیان تعیین و از متقاضیان حقیقی بالای ۱۸ سال و حقوقی استفاده کننده از سامانه ثبت نام به عمل می آورند.
در فاز نخست این قرارداد، مواردی چون دریافت خروجی و پاسخ خدمات دولت الکترونیکی، حفظ اسناد ارسالی از سوی دستگاه ها و احراز هویت به منظور استفاده از خدمات این سامانه در حجم های مختلف که از سمت دستگاه های اجرایی فرستاده شده، برای متقاضیان ارسال می شود.
در این قرارداد منطقه پستی شمال شرق استان تهران به عنوان مجری طرح موظف به ایجاد هماهنگی میان واحدهای اجرایی، ارایه آمار و اطلاعات، نظارت و تایید حسن انجام کار واحدهای مجری، پاسخگویی به ابهامات و سوالات مربوطه تعیین شده است.
در قرارداد دیگر که بین شرکت پست و شرکت کیش سل پارس به امضا رسید، دفاتر منتخب دولتی اقدام به فروش سیم کارت کیش سل پارس خواهند کرد. همچنین طبق این قرارداد در دفاتر تعیین شده، باجه خدمات امور مشترکان ایجاد خواهد شد.
در قرارداد مذکور نیز منطقه شمال شرق استان تهران موظف به ایجاد هماهنگی میان واحدهای اجرایی و طرف قرارداد بوده و ارایه آمار و اطلاعات و تسویه حساب با طرف قرارداد نیز با این واحد است.
بر اساس اعلام قبلی ۷۰ خدمت ازسوی ۲۷ دستگاه دولتی، روی کارپوشه ایرانیان قرار گرفته است.
کارپوشه ملی ایرانیان در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات ایجاد شده است به این صورت که برای هر شخص ایرانی طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، کارپوشه ای ایجاد شده است. مردم ثبت نام  کرده و سپس به کارپوشه خود دسترسی پیدا می کنند. 
 این مصوبه فراهم کننده زمینه تحقق ایجاد یک بستر امن و یکتا و قابل اعتماد برای مبادلات کاغذی اسناد میان مردم و دولت اعلام شده و به گفته مسوولان، در این طرح، بستری فراهم می شود تا در فاز اول، دستگاه های اجرایی بتوانند در کارپوشه هر فرد ایرانی، بازخوردهای دولت از اطلاعات، اسناد و مدارک و همچنین خروجی فعالیت ها را ارسال کنند. همچنین مردم می توانند از کارپوشه خود، نتیجه خدماتی را که می خواهند از دستگاه ها بگیرند، شامل مجوزها، اسناد، مدارک و پیگیری آن ها انجام 
دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :