آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220868
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:17
تعداد بازدید : 912

معرفی فناوري eSIM به مدیران اپراتورها

همايش معرفي فناوري نوين eSIM دیروز در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد.

پژوهشگاه ICT - اين همايش با حضور معاونان و مديران كل وزارت ارتباطات، مديران عامل سه اپراتور كشور، مديران شركت مخابرات ايران و با هدف آشنايي مديران ارشد حوزه هاي ذكر شده با تكنولوژي نوين eSIM و با سخنراني توماس لارسون به عنوان پيشگام در عرصه فناوري eSIM در دنيا برگزار شد.
در این همايش علاوه بر معرفي تكنولوژي  eSIM  به عنوان فناوري توانمندساز انقلاب ديجيتالي، چالش هاي ورود اين تكنولوژي به كشور، نيازمندي هاي بومي و جايگاه اپراتورها به عنوان حوزه هاي اجرايي تشريح و بر هماهنگي و همكاري اپراتورها و سازمان تنظيم مقررات در اين زمينه تاكيد شد.
همچنين مزاياي ورود به اين تكنولوژي در كشور و دستاوردهاي حاصل و مخاطرات پياده سازي آن مطرح شد.
هم راستا با رشد فناوري اينترنت چیزها در سطح دنيا، جايگاه اپراتورهاي تلفن همراه در اكوسيستم مخابرات همراه دچار تغييرات ساختاري مي شود. در اكوسيستم جديد سيم كارت هاي فيزيكي حذف خواهند شد و با فناوري eSIM جايگزين
مي شوند. 
بنابراین در اين اكوسيستم مديريت eSIM از جايگاه ويژه اي برخوردار است. اگر اپراتورها هر چه سريع تر سازوكار لازم براي تعيين و گزينش جايگاه جديد خود را در اين اكوسيستم فراهم نكنند، تهديدي جدي براي آنها محسوب خواهد شد كه تبعات سنگيني نيز به همراه خواهد 
داشت. 
در سال هاي آتي (پيش بيني سال 2020) اكثر گوشي هاي تلفن همراه داراي eSIM بوده و تهديد عدم تطابق با روال فعلي براي اپراتورها وجود خواهد داشت.
براساس این گزارش موجوديت eSIM در تصوير كلي، ماژولي جهت اتصال به شبكه هاي سلولي، ايجاد هويت مشخص و در نهايت امكان شناسايي و برقراري ارتباط است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :