آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220872
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:20
تعداد بازدید : 1120

عرضه تراشه ۱۲ نانومتری رایزن در سال ۲۰۱۸

شرکت AMD قرار است در ماه فوریه سال ۲۰۱۸، نخستین تراشه های 12 نانومتری سری رایزن را روانه بازار کند.

رایورز – بر اساس گزارش دیجی تایمز، پردازنده های کم مصرف 12 نانومتری جدید شرکت AMD که نسل جدید سری رایزن به حساب می آیند و تا کمتر از پنج ماه دیگر وارد بازار می شوند، می توانند تاثیری شگرف بر بازار بگذارند.
این پردازنده ها با نام شناسه پیناکل 7 عرضه خواهند شد و در حقیقت نسل بعدی و تکمیل کننده سری پردازنده های میان رده پیناکل 5 و پردازنده های پایین رده پیناکل 3 خواهند بود.
با این وجود، دو پردازنده یاد شده قرار است تا یک ماه بعد از پردازنده بالا رده پیناکل 7 به بازار عرضه شوند و به این ترتیب AMD در ماه مارس سال 2018 اقدام به عرضه تجاری آنها خواهد کرد.شرکت AMD پیش بینی می کند به کمک این سیستم های جدید بتواند در نیمه نخست سال 2018 میلادی به مالکیت 30 درصدی بر بازار جهانی پردازنده ها دست پیدا کند.
همچنین قرار است تا نسخه کم مصرفی از پردازنده های سری پیناکل در ماه آوریل سال 2018 روانه بازار مصرف شود؛ ضمن اینکه دیگر محصول این شرکت در این رده، پیناکل پرو خواهد بود که در ماه مه سال آینده میلادی به صورت تجاری عرضه خواهد شد. 
همچنین تراشه های سری 400 نیز از ماه مارس میلادی در دسترس خواهند بود و می توان از آنها بر روی مادربردهای سری X470 یا B450 استفاده کرد که نخستین مدل های دارای پشتیبانی از تراشه های یاد شده هستند که همزمان با آنها روانه بازار می شوند.
با توجه به سفارش های مناسب و متعدد شرکت مایکروسافت و همچنین استفاده از تراشه های AMD بر روی کنسول پلی استیشن 4، پردازنده های رایزن 5 و 7 می توانند این شرکت را به موفقیتی بزرگ تر در بازار برسانند.
همچنین ذکر این نکته لازم است که AMD در سه ماهه دوم سال 2017 میلادی با رشد سود 19 درصدی روبه رو بوده است، اما پیش بینی می شود که در سه ماهه سوم سال 2017 شاهد رسیدن این رقم به 23 درصد باشیم و با عرضه تراشه های جدید در ابتدای سال 2018، این آمار مسلماً رشد چشمگیری را تجربه خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :