آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220877
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:27
تعداد بازدید : 910

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

واردات کالاهای مشابه تولید داخل با مجوز دولت صورت می گیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همت لازم برای مبارزه با ورود کالای قاچاق وجود ندارد، گفت: واردات برخی کالاهای مشابه تولید داخل با مجوز رسمی دولت صورت می گیرد.


اتاق اصناف - ناصر موسوی لارگانی درباره واردات قاچاق به کشور گفت: وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در جلسه کمیسیون تلفیق که با حضور وزیر اقتصاد وقت، اعضای کمیسیون اقتصادی و برخی فعالان اقتصادی برگزار شد، به این نکته پرداخت که حدود ۷۰۰قلم کالا در کشور تولید می شود که واردات این کالاها به رغم عدم نیاز به واردات انجام می شود.
وی با بیان اینکه این کالاها در کشور با کیفیت مطلوب تولید می شوند که پتانسیل صادرات را نیز دارند، گفت: واردات برخی کالاهای مشابه تولید داخل با مجوز رسمی دولت صورت می گیرد، توافق نامه بین ایران و ترکیه تحت عنوان تعرفه ترجیحی را یک فرد امضا نکرده، بلکه دولت و نماینده دولت امضا کرده است.
وی با بیان اینکه حجم واردات کالای کشور بسیار دردآور است، گفت: یکی از معضلات کشور بیکاری جوانان است و تا زمانی که واردات بی رویه و کالای قاچاقی وجود دارد که بیمه، مالیات و عوارض پرداخت نمی کند، نمی توانیم شغل ایجاد کنیم و تولیکننده داخلی توان رقابت ندارد. موسوی لارگانی افزود: دولت باید به صورت جدی به مساله قاچاق کالا و واردات بی رویه ورود کند، به رغم اینکه رانت زیادی در واردات و قاچاق کالا وجود دارد اما به راحتی می توان آنها را ریشه کن کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :