آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220894
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 9:19
تعداد بازدید : 1284

10 میلیون آمریکایی تبلیغات انتخاباتی روس ها دیدند

فیس بوک می گوید تبلیغات انتخاباتی خریداری شده توسط روس ها با موضوع انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور ازسوی 10 میلیون نفر مشاهده شده است.


فارس- چند ماهی است بحث بر سر نمایش تبلیغات انتخاباتی روس ها در شبکه اجتماعی فیس بوک در سال 2016 بالا گرفته و مقامات آمریکایی به دنبال تحقیقات در این زمینه هستند. 
کنگره آمریکا معتقد است این تبلیغات موجب دستکاری اذهان مردم و رای دهندگان آمریکایی شده و روس ها با استفاده از این شیوه تلاش کرده اند بر نتیجه انتخابات ایالات متحده تاثیر بگذارند. روس ها همچنین متهم به سوءاستفاده از فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی برای نشر اخبار کذب علیه هیلاری کلینتون هستند؛ امری که موجب پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شد. کاربران 44 درصد از این نوع تبلیغات جنجالی را قبل از برگزاری انتخابات سال 2016 دیده و 56 درصد از آنها بعد از برگزاری انتخابات مشاهده شده اند. فیس بوک تعداد کل تبلیغات خریداری شده و به نمایش درآمده ازسوی روس ها را 3هزار مورد برآورد کرده و در حال همکاری با کنگره آمریکا در این زمینه است و اطلاعات مربوط به 3هزار مورد از تبلیغات روس ها را تقدیم کنگره کرده است. قرار است در آینده هزار نفر در فیس بوک استخدام شوند تا قبل از نمایش آگهی های تبلیغاتی محتوای آنها را بررسی کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :