آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220953
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 9:52
تعداد بازدید : 1463

بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای قول پیگیری داد

حذف نام ایران و بازی های ایرانی از سایت مسابقات IMGA

در حالی که 16 بازی ایرانی به عنوان نامزدهای دومین دوره جوایز بین المللی بازی های موبایل (IMGA) معرفی شده بودند، اسامی تمام بازی ها از سایت این مسابقات حذف شد.

فناوران - یازده مهرماه نامزدهای دومین دوره جوایز بین المللی بازی های موبایلIMGA معرفی شدند که نام ۱۶ بازی ایرانی نیز در بین آنها به چشم می خورد و در نتیجه ایران بیش ترین میزان نامزدی را در بین کشورهای منطقه کسب کرده بود.
براساس این گزارش IMGA این رویداد قدیمی ترین جشنواره مختص بازی های موبایل در دنیاست و سابقه آن به سال 1384 برمی گردد. از سال گذشته نیز منطقه خاورمیانه به مسابقات آن اضافه شده است و به جز خاورمیانه سه نسخه دیگر از این جشنواره با عناوین چین، جنوب شرقی آسیا و جهانی برگزار می شود.
براساس اعلام اولیه از بین ۵۲ نامزد این جشنواره، ۱۶ اثر به بازی سازان ایرانی اختصاص داشت و در نتیجه تعداد آثار ایرانی که توانسته اند نامزد این جشنواره شوند بیش از دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه بود.
براساس این گزارش 16 بازی ایرانی 4Wheelers، Ancients Revival، Around Mars، Clown: Legendary Theater، لایو تی وی تایکون، پسرخوانده، پرسیتی، خروس جنگی، Shadow Racer، Spring Farm، Super Sheep، The Ballion، قفس، بدو دهقان بدو، نبرد اساطیر  و نجات قلعه به عنوان نامزد این مسابقات معرفی شدند.
پس از این اتفاق نیز بنیاد ملی بازی های رایانه ای از کاربران ایرانی خواست در نظرسنجی درباره این بازی های شرکت کنند.
اما چند ساعت پس از اعلام رسمی اسامی نامزدها، ناگهان نه تنها نام ایران در صفحه قوانین، از فهرست کشورهایی که امکان حضور در این مسابقات را داشتند حذف شد که نام 16 بازی ایرانی نامزد این مسابقات نیز دیگر در صفحه نامزدها به چشم نمی خورد.
بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعلام کرده است که در حال مذاکره با مسوولان دومین دوره مسابقات IMGA در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا برای رفع مشکل است.
قرار است این مسابقات  ۲۰ آبان ماه در کشور عمان برگزار می شود و برندگان این مسابقه در رقابت جهانی نیز شرکت داده می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :