آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220954
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 10:0
تعداد بازدید : 1504

مسابقه بین المللی رسانه های دیجیتال مهر محرم کلید خورد

سومین مسابقه بین المللی رسانه های دیجیتال مهر محرم هم زمان با دهمین دوره سوگواره ملی برگزار می شود.


فناوران - حمید ضیایی پرور معاون فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ در این باره گفت: 3 سال است که گرایش و تمرکز سوگواره روی رسانه های دیجیتال است.
میثم قدس پور دبیر سوگواره مهر محرم نیز در این نشست گفت: این مسابقه در سه بخش هنرهای دیجیتال (شامل فیلم کوتاه 3 دقیقه ای و عکس)، رسانه های برخط و نرم افزارها برگزار می شود و مراسم و آیین های عزاداری محرم، اندیشه و فرهنگ حسینی، نمادها و اشارت های عاشورایی، نماز ظهر عاشورا، خادمان حسینی و راهپیمایی اربعین، موضوعات این مسابقه هستند.
وی افزود: مهلت ارسال آثار در بخش رسانه های برخط و نرم افزارها 15 آبان و در بخش هنرهای دیجیتال 30 آبان تعیین شده است. همچنین اختتامیه بخش رسانه های برخط و نرم افزارها آذر 96 در تهران و بخش هنرهای دیجیتال بهمن در سمنان خواهد بود.
دبیر سوگواره مهر محرم با بیان این که ربات تلگرامی برای جمع آوری و انتشار عکس های راهپیمایی اربعین طراحی شده است گفت: سال گذشته اینترنت در مسیر راهپیمایی کیفیت مطلوبی نداشت و درصورتی که امسال مشکل اینترنت حل شود، انتظار داریم عکس های فراوانی به دبیرخانه ارسال شود. وی در پاسخ به فناوران درباره این که چرا این جشنواره این قدر دیر و پس از فرصت تولید محتوا در 10 روز محرم اعلام شده است گفت: ما یک سری مخاطب خاص داریم که از سال های گذشته همراه ما هستند و از طریق پیامک دو سه روز پیش از محرم به آن مخاطب های خاص اعلام کرده ایم.
قدس پور در پاسخ به سوال دیگر فناوران درباره نحوه اعلام فراخوان بین المللی این مسابقه و این که چرا هنوز سایت رویداد به زبان های دیگر راه اندازی نشده است گفت: فعالیت در حوزه بین الملل هزینه و امکانات زیادی می خواهد و ما در ابتدای کار هستیم. برای امسال بنا داریم از ظرفیت رایزن های فرهنگی ایران در کشورهای دیگر و همچنین ظرفیت موسسه ارتباطات اسلامی و موسسه فرهنگی اکو استفاده کنیم. فراخوان مسابقه توسط این دوستان ترجمه شده و در اختیار سازمان های مرتبط خارجی قرار گرفته است.
دبیر سوگواره «مهر محرمدرباره جوایز نفرات برتر گفت: نفر اول این سوگواره با کمک ستاد بازسازی عتبات عالیات به سفر عتبات اعزام می شود، ضمن اینکه 2 سکه هم جایزه می گیرد. همچنین جوایز نفر دوم سفر مشهد و 5/1 سکه و جایزه نفر سوم سفر مشهد و 1 سکه است.
وی افزود: جوایز بخش پویانمایی 1 سکه، جوایز بخش عکس تجربه و تلفن همراه ربع سکه و جوایز بخش نماهنگ نیم سکه است، ضمن اینکه جوایز بخش مجموعه عکس هم سفر به عتبات و 1 سکه است.
براساس این گزارش درحالی نشست خبری این رویداد برگزار شد که به گفته محمدرضا کاوه مدیر روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، برای نخستین بار ادمین های برخی کانال های تلگرامی نیز در کنار خبرنگاران به این نشست دعوت شده بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :