آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 220956
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 10:6
تعداد بازدید : 1045

چگونه کیبورد و ماوس مناسب بخریم؟

با وجود نفوذ تبلت و لپتاپ ها در زندگی روزمره، اما هنوز هم استفاده از کامپیوترهای رومیزی که مجهز به کیبورد و ماوس جداگانه باشند منسوخ نشده است. به همین دلیل تجهیرات جانبی هم بازار پررونقی دارد.

ایسنا- نمونه اش بازار ماوس و کیبورد که با وجود ورود صفحات لمسی به دنیای تکنولوژی همچنان مخاطب دارند.
اما برای خرید ماوس و کیبورد باید نکاتی را مدنظر قرار دهیم.
خرید کیبورد یا ماوس چیزی نیست که به سادگی از آن بگذریم. ممکن است بتوانید با رایانه یک یا دو سال قبل از آنکه نیاز به ارتقا یا تعویض پیدا کند، کار کنید اما به احتمال زیاد کار با کیبورد و ماوس چندین سال طول می کشد. 
بنابراین مهم است که قبل از اقدام به خرید نکاتی را در نظر بگیرید و سیستمی را تهیه کنید که تمام ویژگی های مورد نظر شما را داشته باشد، بسیار راحت باشد و سالیان زیادی برای شما کار کند.
اگر به یاد داشته باشید، دستگاه های قدیمیتر (با حساسیت dpi پایین) سبک و متحرک و دارای تاخیر در کار بودند که برای بازی بسیار بد و برای مصارف عمومی آزاردهنده است.
کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات می گویند: به طور کلی برای استفاده های روی میزی کیبوردها و ماوس های سیم دار پیشنهاد می شود، اما اگر رایانه از نوع سینمای خانگی دارید که نیاز به کنترل از راه دور دارد، به یک combo بیسیم نیاز خواهید داشت که دارای دکمه های مدیا پلیر باشد.
امروزه بازار کیبورد به دو قسمت تقسیم شده است: کیبوردهای بازی و کیبوردهای مدیا پلیر. هر دو گروه تعدادی دکمه اضافه جهت ارسال برنامه ها، تنظیم صدا و دیگر امکانات جانبی دارند. واضح است شما باید کیبوردی را انتخاب کنید که ابزار مورد نیازتان را داشته باشد.
گفته می شود که کیبوردهای مخصوص بازی بسیار شبیه به کیبوردهای معمولی هستند؛ تنها تفاوت بین آنها در کلیدهای اضافی است. اما درباره ماوس های بازی که دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به ماوس های قدیمی هستند، نمی توان چنین گفت.
با یک جستوجو در فضای مجازی می توان به اطلاعات بسیاری در این زمینه دست یافت، از جمله اینکه مهمترین ویژگی ماوس های بازی حساسیت آنهاست که دقت عمل ماوس را تعیین می کند. به طور کلی هرچه حساسیت بالاتر باشد، دقت ماوس نیز بیشتر است.
یک ماوس استاندارد ممکن است حساسیت نسبتا کمی داشته باشد، درحالیکه این مقدار در اکثر ماوس های بازی به 2000dpi  می رسید اما طی سال های اخیر صحبت از ماوسی با حساسیت 4000dpi  و بالاتر شده است.
شما نمی توانید این ویژگی را در ماوس های عادی بیابید یا اگر چنین باشد قدرت آنها کاهش می یابد و همانند مدلهای بازی نمی شوند. اگر خیلی بازی می کنید یا به بالاترین دقت ماوس نیاز دارید، ماوس های مخصوص بازی پیشنهاد می شود و اگر دنبال بازی نیستید، نیازی نیست برای ویژگی های بالایی که به آن نیاز ندارید، هزینه زیادی بپردازید.
در گذشته حرکت ماوس از طریق یک توپ کوچک درون آن (در ماوس های غلتکی) ردیابی می شد و این بد بود؛ زیرا ممکن بود پرز و مواد زائد به طور ناخواسته به این توپی بچسبد و دقت ماوس را پایین بیاورد؛ بنابراین ماوس های نوری از راه رسیدند که از یک لامپ LED و یک دوربین کوچک برای گرفتن تصاویر از سطحی که ماوس بر آن حرکت می کند، استفاده می کردند.
آنها بسیار بهتر بودند زیرا نیاز به ماوس پت را کاهش دادند. اما ماوس های نوری روی هر سطحی کار نمی کردند، بنابراین در پی آنها ماوس های لیزری روی کار آمدند که به جای LED برای منعکس کردن تصاویر برای دوربین، از لیزر استفاده می کردند.
لیزر قادر بود جزئیات بیشتری از میدان حرکت ماوس بگیرد و از این رو با انواع بیشتری از سطوح سازگار بود و به طور کلی در مقایسه با ماوس های نوری دقیق تر است. ماوس های نوری برای استفاده های روزمره مناسبند، ولی همه ماوس های پیشرفته امروزی که برای بازی به فروش می رسند، از تکنولوژی لیزری بهره می برند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :