آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221006
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 18:42
تعداد بازدید : 819

قفسه

قفسه

هرگز ترکم مکن
نويسنده: کازئوایش گورو
مترجم : مهدی غبرایی
ناشر: افق
قيمت :27 هزار تومان
حالا كه توی در و دشت رانندگي مي كنم، هنوز چيزهايي را مي بينم كه مرا ياد هِيلشَم مي اندازد. شايد از كنج مزرعه اي مه آلود بگذرم يا قسمتي از خانه بزرگي را همچنان كه از دامنه تپه اي پايين مي آيم، يا حتي دسته اي سپيدار را با ترتيب خاصي در کمركش تپه اي ببينم و با خود بگويم: «شايد همين باشد! پيدايش كردم!»
كازئوايشي گورو در این کتابش داستان عشق، ازدست رفتگي و حقايق نهاني را روايت مي كند. از همين روست كه هرگز تركم مكن جايش را در ميان بهترين آثار او باز کرده، رمانی تكان دهنده، آكنده از احساس شكنندگي انسان معاصر و خاطرات به يادماندني شخصيت هايش كه رفته رفته به حقيقت دوران كودكي و نيز آينده خود پي مي برند. آن ها پس از سال ها درمي يابند كه چرا مؤسسه «هيلشم» از كودكي پناهشان داده است.

پدر خوانده
نويسنده: ماریو پوزو
مترجم: حبیب الله شهبازی
ناشر: افق
قيمت : 35 هزار تومان
آمریگو بوناسرا در تمام طول زندگی اش در آمریکا به نظم و قانون اعتقاد داشت ولی این به نفعش نشده بود. با اینکه مغزش مملو از نفرت و رؤیای خرید یک اسلحه و کشتن آن دو جوان بود و فکر این کار تا جمجمه اش نفوذ کرده بود، به همسر هنوز گیجش رو کرد و گفت: «اون ها ما رو به مسخره گرفتند.» زن مکثی کرد و سپس بدون اینکه از عواقب جوابش ترسی به خود راه دهد گفت: «برای اجرای عدالت باید جلوی خان کورلئونه زانو بزنیم.»
فيلمی كه فرانسيس فورد كاپولا براساس رمان پدرخوانده ساخت تحسين شده ترين فيلم تاريخ سينماست كه روایتی نو در سينماي آمريكا به شمار مي رود.

قطار شبانه  لیسبون
نويسنده : پاسگال مرسیه
مترجم: مهشید میرمعزی
ناشر: افق
قيمت : 26 هزار تومان
ماه نوامبر بود و هوا سرد و مه آلود. ما به طرف يكي از كافه هايي رفتيم كه آن پايين در ميدان سن ماركو بود. شيشه هاي كافه پوشيده و نور داخلش خفه بود. ناگهان دستي كه دستكش داشت، شروع به تميز كردن شيشه كرد. دست زني بود كه حالا صورتش هم نمايان مي شد. دستش كه شيشه را تميز مي كرد، خاطره اي در من زنده كرد كه خود را بين من و دنيا قرار داد. فكر كردم، حالا چيزي در وجودت شكفته مي شود كه عواقبي خواهد داشت.
پتر بيري با نام مستعار پاسكال مرسيه، 23 ژوئن 1944 در برن متولد شد. او از 1993 استاد رشته فلسفه در دانشگاه آزاد برلين است. كرسي تدريس او فلسفه زبان و فلسفه تحليلي است. او رمان هاي ديگري از جمله سكوت پرلمان، متخصص كود پيانو و حرفه آزادي را نوشته است كه اين آخري در زماني كوتاه به كتابي فلسفي و بسيار پرفروش بدل شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :