آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221008
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 18:45
تعداد بازدید : 606

صحنه و پرده

صحنه و پرده

ویولنیست
کارگردان: محمد علی طالبی
بازيگران: کیانوش شهنازی، صبا فدایی، پیمان مقدمی، علیرضا طالبی، سامان نودهی
درباره فیلم: یانوش پسر نوجوانی که نوازنده دوره گرد است در خیابان‎های شلوغ شهر تهران ویلون می زند تا به خانواده اش که در شهرستان زندگی می کنند، کمک کند. یک روز با دختر نوجوانی آشنا شده به او دل می بندد، اما با ربوده شدن ویلون زندگی اش به هم می ریزد.
سینماهای نمایش دهنده: پردیس سینمایی چارسو، موزه سینما، سینما فرهنگ تهران، خانه هنرمندان، سینما سوره اصفهان، تماشاخانه پارس کرمان، مجتمع فرهنگی و سینمایی هنر و تجربه بابل.


بزم رزم (مستند)
درباره فیلم: نگاهی به کارنامه موسیقی در روزگارِ جنگ (۱۳۶۷-۱۳۵۷)
«بزمِ رزم» سرگذشت پر فراز و نشیبِ موسیقی ما در سال های جنگ است. روایتِ هم زمان دو داستان است: داستان جوانانی که برای حفظ میهن از جان گذشتند و داستان اهل موسیقی که از یک سو به زبان و ابزار خود در راهِ وطن وارد میدان شدند و از سویی دیگر برای حفظ موسیقی ایرانی کوشیدند و پیروز این هر دو میدان ایران است و موسیقی ایران.
این فیلم سیمرغ بلورین بهترین پژوهش فیلم مستند از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین بهترین مستند از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار و تندیس بهترین پژوهش از دهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت دیپلم افتخار و نشان شبکه مستند برای بهترین فیلم از دهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت را دریافت کرده است. 
سینماهای نمایش دهنده: پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی چارسو. 


لیلا
کارگردان: داریوش مهرجویی
بازيگران: لیلا حاتمی علی مصفا جمیله شیخی توران مهرزاد امیر پایور شقایق فراهانی محمدرضا شریفی نیا
درباره فیلم: فیلم سینمایی «لیلا» پس از بیست سال به مناسبت روز ملی سینما و در گروه هنروتجربه به نمایش درآمده است. لیلا دوازدهمین فیلم بلند داریوش مهرجویی در سال ۱۳۷۵ ساخته شد و در سالی که به نمایش درآمد، تمام جوایز اصلی جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد. این فیلم همچنین به عنوان بهترین فیلم سال در دوره ۱۲ منتخب نویسندگان و منتقدان در سال ۱۳۷۶ قرار گرفت. 
سینماهای نمایش دهنده: پردیس سینمایی کورش، موزه سینما، سینما فرهنگ تهران، پردیس سینمایی هویزه مشهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :