آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221347
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 10:54
تعداد بازدید : 1384

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان:

چهار هزار متر فضا در شان اتوکام اصفهان نیست

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان گفت: امیدواریم توسعه دولت الکترونیکی در دولت دوازدهم شتاب بیشتری بگیرد، زیرا می تواند به سرعت، دقت و شفافیت امور کمک جدی بکند.

ایسنا- محمد اطرج، دیروز در نشست خبری بیست و سومین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان(اتوکام 2017) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای سیاست گذاری این نمایشگاه در سال های گذشته تشکیل شده است، افزود: نمایشگاه اتوکام، بزرگ ترین رویداد فناوری اطلاعات در استان و دومین رویداد این حوزه در کشور پس از الکامپ تهران است.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان با بیان اینکه به عنوان مجری این نمایشگاه معتقدیم تمام فعالان این صنعت باید در نمایشگاه حضور داشته باشند، ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه ای به حوزه دولت الکترونیکی شده و نباید از این موضوع غافل باشیم. با توجه به اینکه دانشگاه ها تولید کننده سرمایه انسانی جامعه هستند و استان دارای 30 هزار دانشجو در این رشته است باید یکی از محورهای اصلی خود را این بخش قرار دهیم.
اطرج با بیان اینکه اصفهان به عنوان پایلوت شهر هوشمند انتخاب شده است، گفت: شهرداری اصفهان باید در این نمایشگاه حضور فعالی داشته باشد. هم چنین امسال کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان مورد توجه قرار گرفته اند. البته این بخش از جمله ظرفیت هایی است که هنوز آزاد نشده است و در جلسه شورای سیاست گذاری در این زمینه صحبت هایی شده است و امیدواریم امسال با برون کرد قوی تری در نمایشگاه حضور داشته باشیم.وی با اشاره به چرخش از توسعه زیرساخت ها به ظرفیت IT در دولت یازدهم گفت: در دولت یازدهم تلاش های بسیاری برای توسعه زیرساخت ها انجام شد و در دولت دوازدهم امیدواریم ظرفیت IT  بیشتر بروز پیدا کند. یکی از ویژگی های این نمایشگاه این است که فعال ساز سایر صنایع است، اما بقیه صنایع، فقط خود را نشان می دهند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان افزود: امیدواریم شرکت هایی که از طریق IT اقدامات موثری را انجام داده اند در این نمایشگاه بتوانند ظرفیت های خود را نمایش دهند. واگذاری امور به بخش خصوصی، شکستن تمرکز از مرکز و جاری ساختن به سمت استان ها و ... از جمله اقداماتی است که باید انجام شود. اطرج اضافه کرد: امیدواریم توسعه دولت الکترونیکی در دولت دوازدهم شتاب بیشتری بگیرد، زیرا دولت الکترونیکی می تواند به سرعت، دقت و شفافیت امور کمک جدی کند. هم چنین می تواند برای کاهش امور استانی، آلودگی هوا و و معضلاتی از این دست مفید باشد.
وی با بیان اینکه فضایی که در نمایشگاه داریم در خور و شأن فضای نمایشگاه بین المللی نیست، تصریح کرد: امیدواریم به زودی فضای جدید آماده شود تا بتوانیم حداقل بالای 10 هزار متر فضا داشته باشیم، اما در حال حاضر یک فضای چهار هزار متری و سه سالن در اختیار ما است.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان با بیان اینکه نباید از رکود بازار غافل باشیم، ادامه داد: شرایط اقتصادی مناسبی حاکم نیست و زمانی که عمده تصمیم گیری ها  و خریدها در تهران است، شرکت ها چندان تمایلی به حضور در نمایشگاه استانی ندارند.
وی با بیان اینکه این باید نمایشگاه با رویکرد تخصصی تر برگزار شود، افزود: شرکت های باید با حوزه بندی تخصصی وارد شوند و تقسیم بندی فضا بر اساس حوزه های فعالیت آنها انجام گیرد. هم چنین صندوق حمایت از صنایع الکترونیک به تمام شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور دارند وام های کم بهره و طولانی مدت پرداخت می کند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان ادامه داد: مکاتباتی را با خواهر خوانده های اصفهان در زمینه حضور در این نمایشگاه داشته ایم تا بتوانیم مشارکت کننده خارجی داشته باشیم. هم چنین سال گذشته یکی از پایه گذاران صنعت ICT  هند را دعوت کردیم که به دلایلی  امکان حضور در نمایشگاه را نیافت ولی امسال امیدواریم در نمایشگاه حضور داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :