آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221348
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 10:57
تعداد بازدید : 1383

ویندوز 10 موبایل از برنامه مایکروسافت حذف شد

مدیر بخش ویندوز و دستگاه های مایکروسافت توییتی منتشر و اعلام کرده که ویندوز ۱۰ موبایل جزو برنامه های آینده مایکروسافت نیست و قابلیت دیگری به این سیستم عامل اضافه نخواهد شد.


فناوران - مایکروسافت از زمانی که ساخت گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز را کنار گذاشته، روی پلات فورم ویندوز 10 تغییر خاصی ایجاد نکرده است. 
اگرچه جو بلفیوره، مدیر بخش ویندوز و دستگاه های مایکروسافت اوایل امسال اعلام کرده بود که ویندوز 10 موبایل زنده است، اما در آخرین  کنفرانس مایکروسافت که چندی پیش برگزار شد، هیچ اطلاعاتی درباره ویندوز 10 موبایل ارایه نشد. حالا بلفیوره توییتی منتشر کرده مبنی بر اینکه ویندوز ۱۰ موبایل جزو برنامه های آتی مایکروسافت نیست. 
بر اساس گزارش وی، مایکروسافت ویژگی های جدیدی به این سیستم عامل اضافه نمی کند، با این حال پشتیبانی از این پلات فورم از طریق به روزرسانی ها و رفع باگ های امنیتی صورت خواهد گرفت.
بلفیوره مهم ترین دلیل مایکروسافت برای توسعه ندادن ویندوز ۱۰ موبایل را سخت بودن فرایند ساخت و ارایه اپلیکیشن برای این پلات فورم عنوان و اعلام کرده است که توسعه دهندگان رغبتی برای توسعه اپلیکیشن برای ویندوز ۱۰ موبایل ندارند. 
گزارش ها حاکی است که مایکروسافت با پرداخت پول به توسعه دهندگان تلاش کرده تا آنها را برای توسعه اپلیکیشن ویژه ویندوز 10 موبایل تشویق کند، اما این روش هم سودمند نبوده چرا که تعداد کاربران ویندوز ۱۰ موبایل آنقدر محدود هستند که سرمایه گذاری روی این حوزه غیرمنطقی به نظر می رسد.
بر اساس گزارش تحلیلگران، ویندوز 10 موبایل در بخش سخت افزاری یعنی گوشی های هوشمندی مبتنی بر این پلات فورم نیز دارای نقطه ضعف هایی بودند که این موضوع به بی برنامگی و بی نظمی مایکروسافت در حوزه سخت افزار برمی گردد. این در حالی است که در نقطه مقابل اپل و گوگل طبق برنامه ریزی دقیق برای معرفی گوشی های هوشمند جدید قدم برمی دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :