آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221363
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 11:36
تعداد بازدید : 819

کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب کرد:

اطلاعات مؤدیان مالیاتی در صندوق مکانیزه فروش محرمانه است

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه دیروز خود مصوبه ای مورد تامین امنیت و حفظ محرمانگی اطلاعات مؤدیان مالیاتی به تصویب رساند.


ایسنا- سیده فاطمه حسینی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این خبر، از بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر صندوق مکانیزه فروش در جلسه بعدازظهر دیروز (یکشنبه) این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه برخی مواد این لایحه بررسی و تصویب شده است.
وی با بیان حضور فاضلی رییس اتاق اصناف و نمایندگان سازمان امور مالیاتی، مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات در این جلسه، یادآور شد: اعضای کمیسیون اقتصادی درباره وظایف دستگاه ها و محرمانه بودن اطلاعات مؤدیان بحث هایی داشتند و تاکید شد که با تامین امنیت و حفظ محرمانگی اطلاعات ضمن زمینه سازی برای اجرای قانون مالیات خصوصا قانون مالیات بر ارزش افزوده، امنیت اقتصادی مؤدیان هم حفظ شود.
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: در مصوبه دیروز کمیسیون آمده است که تمامی اطلاعات مؤدیان که از سامانه صندوق فروش به پایگاه اطلاعاتی سازمان مالیاتی منتقل می شود، محرمانه است و سازمان مجاز به افشای آن نیست، مگر با حکم مراجع قضایی و سازمان صرفا می تواند با حفظ محرمانگی اطلاعات برای تشخیص و وصول مالیات اقدام کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :