آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221367
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 11:41
تعداد بازدید : 1435

گوشی رییس ستاد کارکنان کاخ سفید هک شده بود

طبق گزارش های به دست آمده، مشخص شده که گوشی همراه رییس ستاد کارکنان کاخ سفید، پس از مدت ها استفاده از چند ماه پیش مورد هک و نفوذ مجرمان سایبری قرار گرفته بوده است.


ایسنا - جان فرنسیس کلی، رییس ستاد کارکنان کاخ سفید  از ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی در دولت دونالد ترامپ به این سمت برگزیده و منصوب شده است. وی پیش تر به عنوان فرمانده سابق ایالات جنوبی آمریکا و ژنرال سپاه تفنگداران نیروی دریایی این کشور فعالیت می کرده است.
این هک و نفوذ سایبری به گوشی همراه جان کلی، زمانی مشخص شد که وی چند ماهی بود از سرعت پایین سیستم عامل گوشی و همچنین آپدیت و به روزرسانی نشدن سیستم عامل گوشی خود شاکی شده و سپس آن را در پایان تابستان به اداره پشتیبانی فناوری کاخ سفید تحویل داد.
متخصصان شبکه و پشتیبانی پس از بررسی دقیق این گوشی، متوجه شدند که گوشی همراه جان کلی، از ماه ها پیش هک شده بوده و در معرض آسیب و نفوذ قرار گرفته بوده است. آنها همچنین اعلام کردند که گوشی مذکور نباید دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. این در حالی است که وی هرگز از این اتفاق مطلع نشده بود و حالا نگرانی های کاخ سفید از افشای اطلاعات تماس و سایر اطلاعات محرمانه مربوط به دولت رو به افزایش است.
البته متخصصان شبکه در اداره پشتیبانی فناوری در کاخ سفید هنوز اعلام نکرده اند که دقیقا از چه زمانی گوشی همراه جان کلی مورد هک و نفوذ مجرمان سایبری قرار گرفته بوده است و تنها حدودا برآورد می شود که چند ماه است که آسیب پذیری این گوشی به میزان زیادی بالا رفته است.  
مسئولان و کارکنان کاخ سفید از مساله به وجود آمده اظهار نگرانی بسیاری کرده اند چراکه هنوز معلوم و مشخص نیست هکرها از زمانی که جان کلی به عنوان دبیر امنیت ملی منصوب شده بوده یعنی از ژانویه تا ژوئیه سال جاری میلادی ۲۰۱۷، به چه اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده اند.  بسیاری از متخصصان و کارشناسان شبکه برآورد می کنند احتمالا از دسامبر سال ۲۰۱۶ هکرها و مجرمان سایبری به گوشی همراه جان کلی نفوذ یافته بوده اند.
این نخستین بار نیست که مسایل امنیتی در دولت ترامپ به وجود می آید و طبق گزارش های به دست آمده، بسیاری از مشاوران کاخ سفید نظیر جرد کوشنر، مشاور ارشد دونالد ترامپ همواره به جای ایمیل های مخصوص کاری با ظریب امنیتی بالا، از ایمیل های شخصی و خصوصی خود برای مدیریت مسائل کاخ سفید استفاده کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :