آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222424
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 11:53
تعداد بازدید : 1466

معاون کسب‌وکار اتاق تهران:

جیتکس آغاز نقش آفرینی اتاق تهران در توسعه کسب و کارهای نوآورانه است

معاون کسب و کار اتاق تهران گفت: بازدید از غرفه استارت آپ هایی که به نمایندگی از اتاق تهران در این نمایشگاه حضور یافته اند، چشمگیر بوده است.

اتاق تهران- هومن حاجی پور، معاون کسب و کار اتاق تهران که سرپرستی هیات استارت آپ های اعزامی اتاق تهران به نمایشگاه جیتکس 2017 دبی را برعهده دارد، با بیان این مطلب گفت: استارت آپ های ایرانی بسیار با انگیزه و با هدف کسب موفقیت در این رویداد حضور پیدا کرده اند و با قدرت ایده و محصول خود را برای مخاطبان و بازدیدکنندگان شرح داده و معرفی می کنند. 
وی در پاسخ به این پرسش که اتاق تهران بر اساس چه ضرورتی به حمایت از استارت آپ ها می پردازد، گفت: در یک دهه گذشته، صنعت با ساز و کارهای سنتی جای خود را به تولید ناب با محوریت دانش و نوآوری داده است. همه عرصه ها از جمله حوزه کسب و کار در معرض تحولات شتابناکی قرار گرفته اند. در فضای کسب و کار، پارامترها تغییر کرده و شرط بقای کسب و کارها در جهان امروز مشروط بر حرکت در مسیر خلاقیت و نوآوری است. اندیشمدان علم اقتصاد نیز سال هاست که به این رهیافت دست یافته اند که رشد اقتصادی مبتنی بر فناوری نسبت به رشد اقتصادی که حاصل سرمایه گذاری است، پایداری بیشتری دارد. او گفت: صاحبان استارت آپ ها، ایده پردازانی خلاق هستند که سعی دارند، ایده های خود را وارد مرحله تجاری سازی کنند. در این راستا، نقش نهادهایی نظیر اتاق های بازرگانی به عنوان نهادهایی که می توانند زمینه را برای توسعه این گونه فعالیت های نوآورانه فراهم کنند، بسیار حیاتی است.
حاجی پور ادامه داد: در جیتکس 2017 نیز شاهد این هستیم که در کنار غرفه شرکت های بزرگی نظیر اوراکل، سیسکو، بنز و مایکروسافت به عنوان شرکت های بزرگ و نام آشنا درعرصه فناوری،غرفه های استارت آپی برپا شده و بدین ترتیب آنها به راحتی می توانند در کنار افراد خلاق و نوآور قرار گیرند و از ایده ها و نوآوری های آنان استفاده و مسیر توسعه را با سرعت بیشتری طی کنند.
حاجی پور ادامه داد: اتاق بازرگانی تهران نیز حمایت از استارت آپ هایی که در مرحله ایده پردازی، شتاب دهی، شبکه سازی و تجاری سازی هستند را در دستور کار قرار داده و امیدواریم که حضور در نمایشگاه جیتکس آغازی برای نقش آفرینی اتاق در توسعه کسب وکارهای خلاق و نوآورانه باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :