آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222430
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 12:15
تعداد بازدید : 1519

70 هزار شغل جدید در دفاتر پیشخوان دولت منتظر تایید

دبیرکل کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان دولت با بیان اینکه ایجاد 70هزار شغل جدید با افزایش سطح خدمات ارزش افزوده اجتماعی در این دفاتر در دستور کار است، افزود: امیدواریم با هماهنگی دولت و سازمان امور اداری و استخدامی این امر محقق شود.

ایرنا - علی فلاح با بیان فعالیت 16هزار دفتر پیشخوان شهری و روستایی در سطح کشور اظهار کرد: درحال حاضر از حدود 800 خدمت احصا شده ازسوی دولت، 350 مورد به پیشخوان دولت واگذار شده است.
دبیرکل کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان دولت با بیان اینکه بخش دولتی باید به وظایف حاکمیتی خود بپردازد و زمینه را برای فعالیت دفاتر هموار کند، گفت: نباید بخش خصوصی را با تفکرات دولتی اداره کرد.
دبیرکل کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان دولت خاطر نشان کرد: در راستای ارتقای سطح خدمات ارایه شده، دفاتر پیشخوان دولت استان ها به صورت دائم ازسوی 19 شاخص ارزش گذاری و سپس رتبه بندی می شوند.
وی درخصوص موازی کاری دولت با دفاتر پیشخوان در ارایه خدمات الکترونیکی گفت: به رغم وجود اصل 44 و دستورالعمل دولت مبنی بر توسعه بخش خصوصی عملا شاهد تحقق این امر نیستیم. هیچ گونه حریم و نظارتی بر سرمایه گذاری ملی در بخش های غیردولتی وجود ندارد و این امر قدرت رقابت را از بخش های غیردولتی می گیرد.
فلاح با بیان اینکه بخش دولتی باید به وظایف حاکمیتی خود بپردازد و زمینه را برای فعالیت دفاتر هموار کند، افزود: حدود یکسال و نیم از آماده سازی سامانه مکاتبات الکترونیکی دولت توسط دفاتر پیشخوان می گذرد و منتظر اعلام آمادگی از سوی شرکت پست هستیم که دلیل این پیشتازی از سوی دفاتر پیشخوان دولت نیاز اقتصادی آنهاست درحالی که برای بخش خصوصی صرفا یک تکلیف است.
وی ادامه داد: باید در بخش حاکمیتی یک ساختار مستحکم درخصوص توجه جدی و خارج از اقدامات شعارگونه، به بخش خصوصی و اصل 44 قانون اساسی ایجاد شود تا این رقابت ناسالم ساماندهی شود. نباید شرایط به گونه ای رقم بخورد که مانند هشت سال دوره پیش، بخش خصوصی با نگاه و تفکر دولتی اداره شود.
فلاح در بخشی دیگر از سخنان خود، خوزستان را به دلیل وجود جمعیت بالا و وسعت زیاد یک استان با ظرفیت عنوان کرد و یادآور شد: این استان قطب صنعت و کشاورزی است و خدمات بالقوه موجود در آن می تواند باعث ثبات اشتغال ایجاد شده در دفاتر پیشخوان دولت شود.
وی با بیان اینکه در هر شهرستان حداقل پنج دفتر پیشخوان دولت وجود دارد، گفت: این امر زمینه دسترسی مردم به دفاتر پیشخوان دولت و بهره مندی از خدمات را آسان می کند. درحال حاضر تعداد دفاتر پیشخوان دولت در حد استاندارد است و باید به لحاظ کیفی، افزایش خدمات و شیوه تعیین تعرفه دفاتر بازنگری صورت گیرد تا خدمات دهی بهتری به مردم انجام شود.
بر اساس این گزارش دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سال 87 و در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی تشکیل شده اند. یکی از دلایل تاسیس این دفاتر جلوگیری از موازی کاری دستگاه های دولتی و حرکت به سوی دولت الکترونیکی بوده است.
حدود 16 هزار دفتر پیشخوان خدمات با عناوین مختلف، در کشور فعال هستند که حدود ده هزار واحد آن در روستاها و حدود 6 هزار واحد دیگر در شهرها قرار دارند. طبق برنامه ریزی ها باید به ازای هر 20 هزار نفر یک دفتر پیشخوان با توزیع مناسب در سطح کشور ایجاد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :