آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222434
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 12:20
تعداد بازدید : 1390

احضار مدیران تاکسی‌های اینترنتی به پلیس امنیت

اگر لازم باشد در تاکسی ها دوربین قرار می دهیم

رییس دادگستری استان تهران گفت: اگر نیاز باشد در تاکسی ها و وسایل حمل و نقل مسافران دوربین قرار می دهیم.

ایلنا - غلامحسین اسماعیلی در ارتباط با امنیت جا به جایی مسافران گفت: ما به طور جدی با هر چیزی که امنیت شهروندان را به خطر بیندازد برخورد می کنیم.
وی در پایان افزود: در ارتباط با اتفاقی که در اسنپ رخ داده و در فضای مجازی بسیار مورد واکنش قرار گرفته است باید بگویم اگر نیاز باشد کارشناسان ما در این ماشین ها دوربین قرار می دهند.
در همین رابطه رییس پلیس پایتخت نیز از تشدید نظارت پلیس بر استارتاپ هایی مانند اسنپ خبر داد و گفت: به پلیس فتا و پلیس اطلاعات و امنیت دستور احضار مسوولان اسنپ را داده ایم.
سردار حسین رحیمی درباره نظارت های پلیس بر عملکرد استارتاپ هایی مانند اسنپ گفت: کنترل و نظارت های پلیس در این بخش باید بیشتر شود و هم به پلیس فتا و هم به پلیس اطلاعات و امنیت ابلاغ کردیم تا مسوولانشان را احضار و جلساتی با آنها برقرار شود و در حقیقت کارهای نظارتی پلیس بر عملکرد آنها شروع شده است.
او ادامه داد: این نوع مشاغل خدمات ارزشمندی به جامعه ارایه می دهند که باید همینطور هم باشد، اما لازم است یک سری نظارت ها و کنترل هایی که لازمه هر مجموعه صنفی است، بر این موسسات نیز باشد و ما دستور آن را صادر کرده و کار آغاز شده است. انشالله این نظارت ها بیشتر خواهد شد.
رییس پلیس پایتخت همچنین در خصوص تهدیداتی که توسط برخی افراد در فضای مجازی صورت می گیرد، گفت: با توجه به رشد روز افزونی که فضای مجازی دارد به تناسب آن جرائم هم در این فضا در حال افزایش است و ما هم با تمهیداتی که اتخاذ کردیم؛ بحث کشف جرائم را به شدت افزایش دادیم.
وی خاطرنشان کرد: میزان کشف جرائم در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در فضای مجازی بیش از ۷۱ درصد بوده و در مجموع بیش از ۸۲ درصد از جرائم فضای مجازی کشف شده است.
سردار رحیمی خاطر نشان کرد: از مردم می خواهیم تا در صورت مشاهده این قبیل موارد بلافاصله موضوع را با پلیس فتا از طریق سایت sayber police.ir مطرح کنند. همچنین از طریق این سایت هم مشاوره و هم سوال های افراد پاسخ داده شده و به شکایات آنها رسیدگی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :