آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222440
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 12:26
تعداد بازدید : 1286

رئیس کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی نصر کشور:

نهمین آزمون مشاوران نخستین بار الکترونیکی برگزار می شود

نهمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران روز جمعه 21 مهرماه نخستین بار به صورت الکترونیکی و هم زمان در نظام های صنفی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

روابط عمومی نصر کشور- سهیل عباسی، عضو شورای مرکزی و رئیس کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان بابیان این خبر، گفت: نظام های صنفی رایانه ای در استان ها با اتحاد و یکپارچگی دست به دست یکدیگر دادند و طبق دستورالعمل ابلاغ شده امکانات و شرایط لازم برای برگزاری نخستین آزمون الکترونیکی احراز صلاحیت مشاوران رتبه سه فناوری اطلاعات را فراهم کردند. 
عباسی در ادامه گزارشی از مشارکت شرکت کنندگان اعلام کرد و گفت: نزدیک به 700 کارشناس برای شرکت در این آزمون ثبت نام کردند. هر شرکت کننده می تواند از مجموعه چهار رشته نرم افزار، شبکه و اینترنت، مدیریت مشاوره و سخت افزار و مشاوره زیرساخت در دو رشته تخصصی آزمون بدهد. 
او با اشاره به ضرورت برگزاری آزمون مشاوران به صورت الکترونیکی گفت: برگزاری الکترونیکی آزمون علاوه بر اینکه با تغییر رندوم سوالات آزمون، امنیت و سلامت را تامین می کند موجب سهولت انجام امور نیز می شود. 
وی گفت: در کمیسیون تلاش کردیم تنها از منابع دانشگاهی استفاده نکنیم بلکه منابع مورد تایید بین المللی را باهدف آشنایی با صنعت و کسب وکار انتخاب کردیم. سوالات نیز با رویکرد سنجش مهارت ها و عملکرد کارشناس طرح شدند.
 او افزود: تغییراتی که در منابع انتخابی اعمال کردیم دو پیام مشخص دارد. نخست اینکه کارشناسی که در آزمون شرکت می کند و قصد دارد به عنوان مشاور رتبه سه فعالیت کند، بامطالعه این منابع متوجه می شود باید مهارت ها و توانایی در عملکرد خود را تقویت کند از سوی دیگر دستگاه ها و نهادهایی که می خواهند از مشاور سازمان در پروژه هایشان استفاده کنند می دانند باید چه سطحی از انتظارات را از یک مشاور داشته باشند.
عباسی بابیان اینکه سطح سهولت و سختی سوالات یکسان است، گفت: سوالات به صورت تصادفی برای شرکت کنندگان در آزمون ارائه می شود، بااین حال سطح سختی سوالات برای همه یکسان است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :