آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222451
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 12:48
تعداد بازدید : 1191

IBM هم از رویاپردازان حمایت کرد

قبل از اینکه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، تصمیم به توقف اجرای قانون موسوم به DACA بگیرد، صدها تن از مدیران حوزه فناوری او را از این کار منع کردند. طبق این قانون که در سال ۲۰۱۲ میلادی و در دولت باراک اوباما به تصویب رسید آن دسته از مهاجران غیرقانونی که در زمان ورودشان به خاک آمریکا کمتر از ۱۶ سال داشته باشند می توانند مجوز کار و مصونیت از دیپورت شدن را دریافت کنند. تعداد این مهاجران در حدود 800 هزار نفر است. حال غول آبی یعنی IBM هم دست به ابتکار جالبی در این مورد زده و کمپینی راه انداخته است تا از این طریق قانونگذاران را متقاعد به حمایت از «رویاپردازان» کند.


BusinessInsider- با تصمیم جدید ترامپ، صدها هزار فردی که در کودکی به طور غیر قانونی به آمریکا آورده شده اند، در معرض اخراج قرار می گیرند. در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، به چنین افرادی تحت شرایط خاص از جمله دارا بودن سن مشخص، تحصیلات، خدمت در ارتش و همچنین، عدم ارتکاب به جرم و جنایت اجازه داده شده بود که از اقامت موقت برخوردار شوند و اجازه کار داشته باشند.
این گروه از افراد را «رویاپردازان» می خواندند که در رویای تبدیل شدن به شهروند آمریکایی به سر می بردند. اکنون با لغو برنامه داکا، کنگره آمریکا موظف شده است، درباره سرنوشت این افراد تصمیم بگیرد. 
حال IBM قرار است تا پایان امسال میلادی کمپینش را راه بیندازد و به این منظور 31 نفر از مهاجران مشمول این طرح را استخدام کرده و داستان های شخصی آنها را در سایت خود منتشر کرده و همچنین این رویاپردازان را برای ملاقات با قانونگذاران به واشنگتن فرستاده است.تاکنون اپل، مایکروسافت و فیس بوک نیز لابی گرانی را برای مذاکره به کنگره فرستاده اند. IBM، مایکروسافت و اوبر هم قول کمک به کارمندانشان را داده اند که به دنبال لغو DACA متحمل خسارت می شوند. 
اما جالب اینجاست که IBM یک گام از همه جلوتر زده است و مدیرعلامل خود یعنی جینی رومتی را برای مذاکره مستقیم با قانونگذاران به واشنگتن فرستاده است. رومتی قبلا هم نامه سرگشاده ای را برای ترامپ فرستاده بود و از او درخواست همکاری دو جانبه برای حل این مشکل کرده بود. وی اوایل امسال میلادی گفته بود که باور دارد مقابله با تصمیم گیران اصلی این موضوع، بهترین راهکار برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :