آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222457
تاریخ انتشار : 19 مهر 1396 12:57
تعداد بازدید : 1155

خودروهای خودران نقاط کور را می بینند

یکی از مشکلات خودروهای خودران عدم امکان مشاهده دقیق و کامل تمامی اجزای محیط اطراف و به خصوص برخی نقاط کور و زوایاست اما یک دوربین جدید می تواند این مشکل را حل کند.


مهر-  محققان دانشگاه MIT فناوری جدیدی را در یک دوربین به کار گرفته اند که به خودروهای خودران امکان می دهد بخش هایی از محیط پیرامونی خود را ببینند که پیش از این ممکن نبود. دوربین یادشده با بررسی تغییرات تابش نور می تواند حدس بزند که در زوایای کور و غیرقابل دیدن چه موانع و اشیایی وجود دارد و بدین شکل از برخورد اتومبیل خودران با آنها جلوگیری می شود.
 به عنوان مثال اگر فردی از پشت یک دیوار یا از گوشه ای که قابل دیدن نیست، از محیط اطراف ناگهان به جلوی اتومبیلی خودران بپرد، دوربین ها و حسگرهای فعلی قابلیت شناسایی او را نخواهند داشت اما دوربین جدید با سرعتی بالا و با بررسی تغییر وضعیت تابش نور حاصل از حضور این فرد می توانند هشدار لازم را به سیستم ترمز خودروی خودران منتقل کنند.
 این دوربین با موفقیت در شرایط مختلف و از جمله در زمان بارش باران آزمایش شده است و فناوری به کار گرفته شده برای تولید آن نیز ارزان قیمت است و انتظار می رود در آینده نزدیک در خودروهای خودران به کار گرفته شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :