آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222463
تاریخ انتشار : 20 مهر 1396 1:38
تعداد بازدید : 1361

رخنه هکرهای کره شمالی به طرح های نظامی کره جنوبی و آمریکا

یک نماینده مجلس در کره جنوبی روز چهارشنبه از سرقت مقدار قابل توجهی اطلاعات نظامی محرمانه متعلق به این کشور و ایالات متحده به دست هکرهایی از کره شمالی خبر داد.

رویترز-  به گفته نماینده حزب دموکرات کره جنوبی، در روز چهارشنبه، ۱۹ مهرماه، هکرهای کره شمالی در سپتامبر سال ۲۰۱۶ با نفوذ به یک بانک اطلاعاتی طرح های محرمانه نظامی را به سرقت برده اند. از جمله این طرح ها در گزارش رویترز به طرح های «عملیات نظامی آمریکا و کره جنوبی برای معدوم کردن رهبر کره شمالی» اشاره شده است. 
به گفته نماینده مجلس کره جنوبی، اطلاعات مذکور از «مرکز داده های دفاعی» این کشور به سرقت رفته و حجم این اطلاعات ۲۳۵ گیگابایت بوده است. به گفته نماینده حزب دموکرات کره جنوبی، هنوز از محتوای ۸۰ درصد اطلاعات به سرقت رفته اطلاعی در دست نیست، اما «انتظار نمی رود» که لو رفتن این اطلاعات به ارتش کره جنوبی لطمه ای بزند. 
در مقابل پیونگ یانگ در رسانه های دولتی کره شمالی از بر عهده گرفتن هر گونه مسئولیت در این زمینه شانه خالی کرده و همسایه جنوبی خود را به انتشار «ادعاهای جعلی و ساختگی» متهم کرده است.
از سوی دیگر در واشینگتن نیز پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، به انتشار این گزارش در رسانه ها واکنش نشان داد. خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی پنتاگون می گوید، به امنیت و ایمنی طرح های عملیاتی خود و توانایی مان در پاسخ به هر تهدیدی از طرف کره شمالی اطمینان داریم. در اغلب فهرست های موجود از هکرهای دولتی همواره نام هکرهای کره شمالی در کنار هکرهای روسیه و چین و سپس ایران دیده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :