آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222468
تاریخ انتشار : 20 مهر 1396 1:48
تعداد بازدید : 1417

آیا واقعیت مجازی سامسونگ می تواند در بازار موفق شود؟

به تازگی مایکروسافت از هدست های واقعیت مجازی یکپارچه شده با ویندوز 10 خود پرده برداری کرده است. سایر برندها نیز محصولات جدیدی در این زمینه وارد بازار کرده اند که در این میان، دستگاه سامسونگ توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.


رایورز- بر اساس گزارش شیکاگو تریبیون، هدست HMD Odyssey سامسونگ که با برچسب قیمتی 500 دلار به بازار عرضه خواهد شد در واقع از سری هدست های واقعیت مجازی مبتنی بر کامپیوتر این شرکت است.
در همین راستا نیز بسیاری از متخصصان برای بررسی این دستگاه، به آزمایش قابلیت ها و همچنین طراحی آن پرداخته و بازخوردهای بسیار مثبتی نیز عرضه کرده اند که نشان استقبال از آن دارد.
برای مثال، هدست HMD Odyssey تصاویر گرافیکی زنده و نزدیک به واقعیت را به خوبی به تصویر می کشد و حس واقعی قرارگیری در مکان نمایش داده شده را به کاربر القا می کند.
 از سوی دیگر، طراحی این دستگاه نیز بسیار خوب بوده و خمیدگی موجود در آن باعث شده است وزن یک پوند و نیمی آن به خوبی در همه جای دستگاه پخش شده و در نهایت، سبکی مقبول آن از بروز هر آسیبی به صورت کاربر جلوگیری 
کند.
البته بسیاری از افراد درباره برچسب قیمتی این دستگاه نیز سوالاتی را مطرح کرده اند؛ باید در نظر داشت که دیگر شرکت های فعال در زمینه واقعیت مجازی از قبیل اچ تی سی و اوکولوس نیز دستگاه های خود را با قیمت 600 تا 700 دلار به بازار عرضه 
می کنند.
 همچنین از دیگر هدست های معرفی شده توسط مایکروسافت می توان به دستگاه های واقعیت مجازی کمپانی هایی نظیر دل، ایسوس ایسر، اچ پی و... اشاره کرد که در تاریخ 17 اکتبر و با برچسب قیمتی کمتر از 350 دلار عرضه خواهند شد.
در مجموع به نظر کارشناسان، می توان برای این فناوری جدید سامسونگ، انتظار سهم درخوری از بازار داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :