آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222520
تاریخ انتشار : 22 مهر 1396 8:52
تعداد بازدید : 931

همزمان با صدور حکم فلاح جوشقانی

ماموریت های رییس رگولاتوری ابلاغ شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت ها و برنامه های اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را در دولت دوازدهم ابلاغ کرد.

فناوران - با تبدیل شدن حکم سرپرستی فلاح جوشقانی به معاونت وزیر ارتباطات و ریاست سازمان تنظیم مقررات، محمد جواد آذری جهرمی، انتظارات سیزده گانه از این نهاد را اعلام کرد: 
1- تنظیم مقررات مناسب و انعطاف پذیر، نوسازی نظام تعرفه ای منطبق با تغییرات محیطی و جهانی،  بهبود مستمر فضای کسب و کار و ارزیابی چارچوب های مقررات گذاری در عصر همگرایی و انقلاب دیجیتالی برای تحقق اقتصاد دیجیتالی و توسعه شبکه ملی اطلاعات به ویژه توسعه بازار زیر بخش فناوری اطلاعات و کاربردها و محتوای بومی و افزایش سهم ارزش افزوده آن در اقتصاد ملی حداقل به میزان 2 درصد تولید ناخالص داخلی و ارتقای سرعت و کیفیت دسترسی به شبکه با فراهم کردن امکان دسترسی پهن باند در سطح یکی از سه کشور اول منطقه حداقل به میزان 20 مگابیت بر ثانیه و ارتقای سی رتبه ای ایران در شاخص های توسعه ای.
2- آزادسازی، تقویت ساختار رقابتی و رقابت پذیری بازارها و رفع انحصارها در بازارهای پستی و مخابراتی در کنار تحت کنترل قراردادن و قاعده مند کردن حوزه های انحصاری و زمینه سازی برای رشد ارزش افزوده زیر بخش ارتباطی متوسط 19/4 درصد سالانه.
3- تنظیم و اصلاح مقررات و انتخاب مدل های مناسب برای توسعه سریع و بهینه خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات با کیفیت مطلوب و هزینه منطقی برای مناطق روستایی و کم برخوردار.
4- قدرت مندتر کردن نهاد رگولاتوری و جلوگیری از رفتارهای ضد رقابتی و ارتقای توان نظارتی و تحقق نظارت هوشمند بر تمام اپراتورهای خصوصی و دولتی با به کارگیری ابزارها و شیوه های نوین.
5- شفاف سازی بازار و تشویق اپراتورهای غیردولتی برای استفاده از ظرفیت های بازارهای مالی به ویژه از طریق حضور در بورس و جذب سرمایه گذاری خارجی.  
6- ملحوظ کردن بررسی های اقتصادی، فنی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی در مقررات گذاری و صدور مجوزها.  
7- اتخاذ تدابیر لازم برای حفظ و صیانت از حقوق کاربران و حریم خصوصی آنها و ملاک قراردادن «منشور حقوق شهروندی» در حوزه های مرتبط.
8- حضور مؤثر و هدفمند در تعاملات بین المللی و تقویت و ارتقای جایگاه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجامع و نهادهای منطقه ای و بین المللی. 
9- تقویت رقابت و نوآوری همگام با همگرایی و ترویج بی طرف بودن نسبت به یک فناوری خاص و فراهم کردن فرصت برای همه بازیگران. 
10- ساماندهی و اعمال حاکمیت و استفاده بهینه و اقتصادی از منابع حیاتی و استراتژیک بخش به ویژه طیف فرکانس و شماره گذاری. 
11- اعمال استانداردها، ضوابط و نظام های کنترل کیفی و تایید نمونه تجهیزات در ارایه خدمات و توسعه و بهره برداری از شبکه های مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در کشور. 
12- ارتقای سلامت نظام اداری، شفافیت مالی، بهبود دسترسی همگانی به اطلاعات، فراهم آوردن فرصت برابر، حفاظت از  اموال دولتی و معیار قرار دادن قانون در همه امور. 
13- ایجاد سازمان استراتژی محور و نوسازی ساختاری و مدیریتی و ارتقای فرهنگ سازمانی و تحقق هوشمندسازی و اعمال اصل شایسته سالاری و به کارگیری هرچه بیشتر جوانان، زنان و شهروندان از اقوام و مذاهب در سطوح مدیریتی و کارشناسی.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :