آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222527
تاریخ انتشار : 22 مهر 1396 9:17
تعداد بازدید : 1619

برای خرید این گوشی ها فعلا دست نگه دارید

بازار موبایل پاییز هر سال یکی از شلوغ ترین فصل هایش را تجربه می کند چرا که معمولا شرکت های بزرگ همچون سامسونگ، اپل، گوگل و هوواوی گوشی های پرچمدارشان را معرفی و راهی بازار می کنند.

فناوران - امسال حتی شلوغ تر از سال های قبل است؛ اپل سه گوشی معرفی کرده، سامسونگ با نوت ۸ قصد دارد تجربه تلخ سال قبلش را جبران کند و گوگل دو گوشی پیکسل ۲ و پیکسل ایکس ال ۲ را معرفی کرده است و تا چند روز دیگر هوواوی گوشی جدیدش از سری میت، مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی می کند.
اپل دو مدل از گوشی هایش؛ آيفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را وارد بازار کرده، اما گوشی آیفون ۱۰ را به دلیل مشکلاتی که در زمینه تامین قطعات دارد، هنوز وارد بازار نکرده است. با این حال گوشی های آیفون ۸ و ۸ پلاس هم اکنون در بازار موجودند، البته نه با قیمت واقعی، بلکه مثل هر سال با قیمت هایی برای آنهایی که ژن برتر دارند!
از سوی دیگر تا کمتر از یک ماه دیگر آیفون ۱۰ که تغییرات زیادی نسبت به نسل قبل داشته است، وارد بازار خواهد شد. بسیاری از کاربران در انتظار عرضه این گوشی هستند حتی افرادی که از دو، سه سال قبل گوشی آيفون خود را تعویض نکرده اند، قصد دارند این نسخه از آیفون را خریداری کنند؛ این موضوع از یک سو و زمزمه هایی که درباره عرضه محدود این گوشی شنیده می شود از سوی دیگر احتمالا قیمت این گوشی را به شدت افزایش خواهد داد. اگرچه نسل جدید گوشی های اپل نسبت به سال های قبل با افزایش چشمگیر قیمتی همراه شده اند، حتی این افزایش قیمت روی سایر برندها نیز تاثیر گذاشته است. بنابراین انتظار می رود اولین بخش گوشی های آیفون ۱۰ که وارد بازار می شود، قیمت بسیار بالایی داشته باشد، حتی هم اکنون در بازار ایران این گوشی که هنوز وارد بازار نشده، از ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان پیش فروش می شود. 
از سوی دیگر سامسونگ گلکسی نوت ۸ را به بازار عرضه کرده است. سامسونگ این گوشی را از هفته پیش به شکل رسمی به بازار ایران وارد کرده است. البته قبل از ورود رسمی نوت ۸ این گوشی با قیمت نجومی عرضه می شد، اما با عرضه رسمی این گوشی از سوی سامسونگ، قیمت گوشی مذکور منطقی تر شده است، اما انتظار می رود رفته رفته با سرد شدن تب این گوشی، قیمت آن با کاهش همراه خواهد شد.
گوشی های پیکسل گوگل نیز در طول هفته جاری وارد بازار می شوند. قیمت پایه این گوشی ها نیز متاثر از آيفون های اپل بسیار بالاست، به ویژه پیکسل ایکس ال ۲ که با قیمتی حدود آیفون 10 یعنی حدود هزار دلار راهی بازار می شود. 
اگرچه گوگل برای دومین سال پیاپی است که تجربه حضور در بازار موبایل را به شکل رسمی دارد، اما توانسته طرفداران زیادی را جذب کند و گوشی های پیکسل کاربران خود را یافته اند. بر این اساس انتظار می رود این گوشی ها هم همانند سایر برندها با قیمت بسیار بالایی در اختیار مشتریان قرار گیرد. 
از سوی دیگر هوواوی اعلام کرده که گوشی متفاوتی از سری میت معرفی می کند. حتی شعار این گوشی را"یک دستگاه فراتر از گوشی هوشمند" در نظر گرفته است. گفته می شود این گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی است. هوواوی نیز قیمت بسیار بالای هزار دلاری را برای این گوشی در نظر گرفته است، بنابراین انتظار می رود این گوشی نیز با قیمت نجومی وارد بازار شود.
بر این اساس به کاربران توصیه می کنیم که اگر قصد خرید گوشی های پرچمدار امسال را دارند، کمی دست نگه دارند تا قیمت گوشی ها کاهش پیدا کرده و با قیمت واقعی در اختیار آنها قرار گیرد. 
قیمت گوشی امسال با افزایش چشمگیری همراه شده است اما بسیاری از سودجویان در بازار از موضوع تب داغ بازار سوءاستفاده می کنند و این گوشی های جدید را با قیمتی بسیار بالاتر در اختیار مشتریان قرار می دهند؛ بنابراین هم اکنون وقت خرید این گوشی ها نیست و تا چند وقت دیگر که تب این گوشی ها خاموش شود، با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :