آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222543
تاریخ انتشار : 22 مهر 1396 10:20
تعداد بازدید : 1363

انویدیا برای تاکسی های بدون راننده، کامپیوتر می سازد

شرکت انویدیا سراغ ساخت یک کامپیوتر ویژه هوش مصنوعی رفته که قرار است از آن برای تامین توان پردازشی تاکسی های بدون راننده استفاده شود.


ایتنا- خودروهای بدون راننده در حال سپری کردن نسل دوم و سوم خود هستند و بسیاری از شرکت های سازنده از تراشه های مختلف برای تامین توان هوش مصنوعی آنها استفاده می کنند.
با این حال چندی است که دانشمندان درک کرده اند که برای تامین توان هوش مصنوعی، به جای استفاده از پردازنده های عادی می توان از پردازنده های گرافیکی استفاده کرده و نتیجه بهتری را گرفت.
چنین موضوعی شرایط را برای شرکت هایی مانند انویدیا مهیا می سازد تا بتوانند در این بازار فعالیتی ویژه داشته باشند، ولی انویدیا نه تنها در این بازار به خوبی وارد شده است بلکه آینده این فناوری را نیز هدف قرار داده است.
بر اساس اعلام رسمی این شرکت شاهد هستیم که انویدیا اقدام به ساخت یک کامپیوتر ویژه مجهز به ساختار هوش مصنوعی کرده است که موجب می شود تا بتوان خودروهای بدون راننده را به کمک این سیستم کنترل کرد. این سیستم به مراتب از نسل های فعلی کوچک تر است و بر اساس اعلام انویدیا برای نسل پنجم خودروهای بدون راننده طراحی شده است و همین امر نیز موجب می شود که به این زودی شاهد عرضه تجاری آن نباشیم.این سیستم هوشمند، انویدیا درایور PX پگاسوس نام گرفته است و قرار است به گفته انویدیا، یک سرور ویژه در زیر کاپوت خودروهای بدون راننده باشد.نکته قابل توجه این است که توانایی این کامپیوتر 10 بار از نسل های فعلی بیشتر است و می تواند تعداد 320 تریلیون عملیات را در هر ثانیه محاسبه و اجرا کند.
قابلیت های ویژه این کامپیوتر موجب شده است تا شرکای این شرکت به سراغ استفاده از آن جهت توسعه تاکسی های بدون راننده بروند و به این ترتیب به زودی شاهد استفاده از PX پگاسوس در آزمایشگاه های این شرکت ها خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :