آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222544
تاریخ انتشار : 22 مهر 1396 10:21
تعداد بازدید : 1225

هاردهای ۴۰ ترابایتی در راهند

وسترن دیجیتال با استفاده از فناوری MAMR حافظه های 40 ترابایتی HDD می سازد.

خبرآنلاین- این شرکت از طریق ضبط مغناطیسی با کمک مایکروویو قصد دارد در سال 2025 هاردهایی با ظرفیت 40 ترابایت را روی دیسک های ماندگار ساخته و راهی بازار مصرف کند. به این ترتیب کاربران فضای بسیار بیشتری در مقایسه با قبل در اختیار خواهند داشت.
براندون کالینز، قایم مقام وسترن دیجیتال در بخش محصولات می گوید: سازندگان حافظه خود را برای دهه بعد که موسوم به Big Data است، آماده می کنند و به همین دلیل با گذار از فناوری قدیمی HAMR (که از سیستم گرمایش برای ضبط مغناطیسی استفاده می شود) و رفتن به سوی ضبط مغناطیسی با استفاده از مایکروویو این امیدواری وجود دارد که ذخیره سازی دیتا ده ها برابر ظرفیت معمولی امکان پذیر شود.
البته وی می گوید که از فناوری MAMR می توان در توسعه حافظه های اس اس دی در بخش سازمانی نیز بهره گرفت و تا سال 2030 آن را پیاده سازی تجاری کرد.
سرمایه گذاری روی فناوری مایکروویو 9 سالی طول کشیده و بر اساس نقشه راه تعریف شده از سال 2019 به صورت نمونه برای دیتاسنترها وارد بازار مصرف می شود.
در قلب فناوری MAMR نوسان گشتاور چرخشی وجود دارد که از آن برای تولید میدان امواج مایکروویو استفاده می شود و به همین خاطر موجب توانایی ضبط داده امن در تراکم بسیار بالا می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :