آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223478
تاریخ انتشار : 3 آبان 1396 11:48
تعداد بازدید : 328

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بانک مرکزی هم سهام دار شاپرک است، هم ناظر رقبا

به گفته نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در حوزه بانکداری الکترونیکی شاهد خلا قانونی از طرف بانک مرکزی هستیم.

ستاد خبری نمایشگاه- علی اکبر کریمی گفت: امروزه در کشور ما سامانه پرداخت الکترونیکی افزایش پیدا کرده است و بی گمان این مسیر به روزی به مرحله ای خواهد رسید که در معاملات و تبادلات اقتصادی هیچ گونه وجه نقدی جابه جا نخواهد شد. 
 او ادامه داد: در اختیار داشتن بانکداری الکترونیکی پیشرفته منافع بسیاری برای اقتصاد ملی به همراه خواهد داشت و باعث ایجاد آرامش و امنیت خاطر برای مردم، کاهش هزینه های آنها، کاهش اتلاف وقت، افزایش امنیت در پرداخت ها و فعالیت ها اقتصادی از جمله فواید پرداخت های الکترونیکی است. 
کریمی بیان کرد: بانکداری الکترونیکی در کمیسسیون اقتصادی در حال بررسی است و پیش بینی شده است که شرایط مناسب برای پیشرفت و گسترش بانکداری الکترونیکی فراهم شود.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی بیان کرد: در حوزه بانکداری الکترونیکی شاهد خلا قانونی از طرف بانک مرکزی هستیم. بانک مرکزی از یک سو سهام دار اصلی سامانه شاپرک است و از سویی دیگر مجوز شرکت هایی که می توانند در این حوزه وارد شوند را صادر می کند. بانک مرکزی در تمامی این موارد ذی نفوذ است و باید اصلاح قانون صورت بگیرد.
کریمی گفت: باید دو حوزه رگولاتوری و بخش نظارت که هر دو در اختیار بانک مرکزی قرار دارد مورد بازنگری قرار بگیرد و قانون در این بخش به صورت جدی اجرا شود.
او ادامه داد:عرصه اقتصادی آنچنان که باید و شاید برای بخش خصوصی مساعد نیست و باید عرصه را برای بخش خصوصی آماده کرد. در طی سال های گذشته سرمایه گذاری های فراوانی در عرصه بانکداری الکترونیکی صورت گرفته است؛ اما در زیرساخت ها راه های نرفته بسیاری وجود دارد که باید برای آنها راهکار در نظر گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :