آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223486
تاریخ انتشار : 3 آبان 1396 12:8
تعداد بازدید : 987

مدیر عملیات اپل:

هوش مصنوعی کل جهان را متحول خواهد کرد

جف ویلیامز، مدیر عملیات اپل در رویداد سی امین سالگرد تاسیس TSMC(سازنده تراشه) در تایلند اعلام کرد که هوش مصنوعی دنیای آینده را رقم خواهد زد. این شرکت چیپ ست های زیستی A11 را که در مدل های امسال گوشی آیفون مورد استفاده قرار گرفته، تولید می کند.

رویترز- ویلیامز موبایل ها را یک پلات فرم هوش مصنوعی مهم دانست که در آینده نزدیک کاربردهای بیشتری از قبیل پایش سلامتی خواهند داشت. او با بیان اینکه فناوری خود را برای یک تغییر مهم آماده می کند، گفت: از نظر ما فناوری موتورهای عصبی که در گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند از آنها استفاده می کنیم، در آینده نقش مهمی را بازی خواهند کرد. این پلات فرم ها امکان توسعه اپلیکیشن های کاربردی تر و موثرتری را برای برنامه نویسان فراهم می کنند. البته باید متذکر شد که اپل تنها شرکتی نیست که قرار است در زمینه هوش مصنوعی فعالیت و سرمایه گذاری کند. شرکت هوواوی که دومین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان است، چندی پیش از پرچمدار جدید خود با نام «میت 10» رونمایی کرد که قابلیت پردازش هوش مصنوعی دارد. 
شاید ملموس ترین استفاده از هوش مصنوعی برای بسیاری از ما، گوشی های هوشمند باشد، البته نمی توان هوش مصنوعی را که در جست وجوگرهایی مانند گوگل استفاده می شود، نادیده گرفت. یکی از کاربردهای هوش مصنوعی امکان تشخیص صدا و همچنین ایجاد تعامل با کاربر است، چنین ویژگی را ما در دستیارهای دیجیتالی مانند الکسا و گوگل اسیستنت می بینیم.
یکی دیگر از کاربردهایی که هوش مصنوعی در صنعت گوشی های هوشمند دارد، یادگیری ماشینی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یادگیری ماشینی به گونه ای است که دستگاه تان به مرور عادت های شما را می فهمد و به وسیله آن به مدیریت گوشی هوشمندتان می پردازد. برای مثال بعد از مدتی کار کردن با آن، می تواند تشخیص دهد که شما از کدام برنامه بیشتر استفاده می کنید تا منابع بیشتری را در اختیارش قرار دهد؛ درنتیجه عملکرد سریع تری را در آن شاهد باشید. در این میان برخی شرکت های تولیدکننده پا را از این فراتر گذاشته و پردازنده مورد استفاده در محصولات خود را به ویژگی هوش مصنوعی مجهز کرده اند که می توان به پردازنده Kirin 970 که به هوش مصنوعی مجهز است پرداخت. 
پردازنده Kirin 970 در جدیدترین پرچمداران این غول چینی، میت 10 و میت 10 پرو استفاده شده و ویژگی های قابل توجهی را به آنها افزوده است. اضافه شدن واحد پردازش عصبی یا NPU، باعث می شود که دستگاه های مجهز به این پردازنده در مقایسه با گذشته هوشمندانه تر برخورد کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :