آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223487
تاریخ انتشار : 3 آبان 1396 12:19
تعداد بازدید : 527

استاندارد جدید برای ایمن سازی اینترنت چیزها

تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و ARM از یک استاندارد جدید امنیتی برای ایمن سازی اینترنت چیزها پشتیبانی می کنند.


فارس- کارشناسان از هم اکنون هشدار می دهند که هکرها و کلاهبرداران اینترنتی می توانند با سوءاستفاده از اتصال میلیاردها وسیله به اینترنت امنیت مردم را به خطر بیندازند و حتی زندگی آنها را تهدید کنند. از همین رو تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری مانند ARM سازنده بزرگ تراشه های موبایلی، گوگل و غیره چارچوب امنیتی جدیدی موسوم به
 Platform Security Architecture (PSA) ابداع کرده اند که طراحی میان افزارهای ایمن برای محصولات مبتنی بر اینترنت چیزها را تسهیل می کند. از جمله دیگر شرکت هایی که به این طرح پیوسته اند می توان به اسپرینت، سافت بانک، سیسکو، علی بابا، اسپرینت، سمانتک و بریتیش تلکام پرداخت. مولفه اصلی این مجموعه Firmware–M است که قرار است از اوایل سال 2018 ازسوی شرکت  ARM  به کار گرفته شود. دیگر استانداردهای امنیتی طراحی شده ازسوی این مجموعه برای تحلیل های امنیتی، بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری و غیره قابل استفاده هستند. انتظار می رود در آینده از محصولات مبتنی بر این استانداردها در بیش از 100 میلیارد وسیله و ابزار گوناگون استفاده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :