آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223532
تاریخ انتشار : 4 آبان 1396 1:22
تعداد بازدید : 291

مدیرعامل سابق بانک قرض‌الحسنه مهر:

نیاز به شعب بانکی رو به کاهش است

مدیرعامل سابق بانک قرض الحسنه مهر با اشاره به اینکه در 16 سال اخیر به طور متوسط سالی 4 درصد عملیات در شعب بانکی کاهش پیدا کرده است، گفت: امسال 53 درصد تراکنش ها به صورت اینترنتی، 32 درصد به صورت بانکداری همراه و 14 درصد در شعب انجام شده است. آماری که نشان می دهد استفاده از ابزارهای نوین به میزان زیادی نیاز جامعه را به استفاده از شعب کاهش داده است.

ستاد خبری نمایشگاه- سیامک دولتی در نشست نحولات فرآیندهای بانکی با بررسی تاثیر و نفوذ فین تک بر صنعت بانکداری و مالی گفت: فین تک کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است. سیستم بانکی از گذشته دور استفاده از فناوری را در راس فعالیت های خود قرار داده و یکی از شرایطی که برای ارائه بهتر سرویس به مشتریان انتخاب کرده همین مسیر بوده است. 
او در ادامه با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته تر تعداد ATM بیشتری در اختیار دارند و خدمات بانکی به مشتریان ارائه می کنند گفت: تعداد کارت های بانکی نیز نشان دهنده رشد خدمات بانکی خارج از شعبه بانک هاست؛ البته نوساناتی وجود دارد ولی به هر حال این رشد محسوس است. بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی در مجموع 416 میلیون و 451 هزار و 161 کارت توسط بانک ها صادر شده که در نتیجه سهم هر ایرانی بیش از 5 کارت است.
دولتی در ادامه گفت: انواع شرکت های فین تک شامل شرکت های رقابتی و شرکت های همکار می شوند. شرکت های رقابتی، شرکت هایی هستند که به عنوان رقیب اصلی موسسه مالی در سرویس و خدمات فعالیت می کنند و دسته بندی حوزه فعالیت فین تک ها متنوع است. علاوه بر این در زمینه پرداخت وام و تامین مالی شرکت های متفاوتی وجود دارند که در سراسر دنیا فعالیت دارند و از بسیاری از بانک ها پویاتر هستند.
او با اشاره به تهدیدات فین تک ها برای بانک ها گفت: امکان حذف بسیاری از مشاغل بانکی به دلیل ظهور انواع پلتفرم های ارائه دهنده خدمات پولی و مالی مورد نیاز مشتریان، کاهش بخش قابل توجهی از درآمدهای کارمزدی بانک ها، خروج منابع از بانک هایی که با شرکت های فین تک ارتباط موثری ندارند و عدم جذابیت محصولات بانکی در مقابل با محصولات فین تک از تهدیدات فین تک ها برای بانک ها هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :