آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223535
تاریخ انتشار : 4 آبان 1396 1:31
تعداد بازدید : 802

مدیرعامل کارت اعتباری ایران کیش:

8 سال دیگر 75 درصد کل پرداخت ها غیر حضوری می شود

پیش بینی ها نشان می دهد که تا سال 2025 میلادی 75 درصد از کل پرداخت ها به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.

ستاد خبری نمایشگاه تراکنش- صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش دیروز در سمینار کارزار پرداخت موبایلی در ایران که در حاشیه نمایشگاه تراکنش برگزار شد، ضمن توضیح تاریخچه پرداخت های موبایلی در ایران، در مورد مدل های پرداخت موبایلی توضیح داد و گفت: در حال حاضر شیوه های پرداخت متفاوت موبایلی وجود دارد که برای تمامی افراد در دسترس است و پرداخت های تراکنشی بر پایه SMS، صورتحساب مستقیم اپراتور موبایل، پرداخت های تحت وب مویایلی WPA، پرداخت های بر مبنای QR Code، پرداخت های NFC و پرداخت های موبایلی بر پایه خدمات صوتی از جمله همه این موارد است. 
فرامرزی پرداخت با پیامک را رایج ترین نوع پرداخت دانست و گفت: این نوع پرداخت دسترسی آسان و راحتی دارد. در پرداخت های NFC نیز دسترسی خوبی وجود دارد؛ اما ضعف این نوع پرداخت در این است که در گوشی های موبایل، آیفون را پشتیبانی نمی کند. 
 او در مورد فواید پرداخت های موبایلی بر پایه خدمات صوتی نیز گفت: پرداخت های موبایلی بر پایه خدمات  امواج صوتی امنیت و کارایی بسیار خوبی دارد؛ اما وجود صداهای دیگر و نویز گاهی باعث عدم شناسایی صدا می شود که نتیجه اش کارامد نبودن این نوع پرداخت در مواقع حساس است.
مدیرعامل شرکت ایران کیش بیان کرد: پیش بینی می شود که در سال 2025 بیش از  75 در صد پرداخت ها در سراسر جهان غیرحضوری صورت خواهد گرفت. در حال حاضر نیز 75 میلیارد دلار در معاملات تجاری و اقتصادی از طریق پرداخت های غیر نقدی صورت می گیرد که تحولی بزرگ در این عرصه محسوب می شود. 
فرامرزی تاکید کرد: در قاره اروپا و کشور ایالات متحده آمریکا پراخت های الکترونیکی و موبایلی بیش از سایر مناطق جهان رواج دارد. در سال 2013 تنها سه درصد پرداخت ها غیرحضوری بوده و تا سال 2019 پیش بینی می شود این آمار به 45 صد افزایش پیدا کند و در سال 2020  تا مرز 75 درصد خواهد رسید.
او بیان کرد: هم اکنون 450 میلیون کاربر موبایل وجود دارد که نگرانی هایی در مورد پرداخت موبایلی دارند. از جمله این نگرانی ها هک شدن و از دست دادن گوشی است. اما در مقابل شرایطی وجود دارد که پذیرش پرداخت موبایلی را در میان مردم افزایش داده است. سودمندی و سازگاری پذیرش از جمله این موارد است.
فرامرزی گفت: استارباکس یکی از موفق ترین شیوه های رایج پرداخت موبایلی را داراست. در استارباکس به شیوه ای هوشمندانه از مشتری ها شماره موبایل گرفته می شود و در زمان های مشخص با پیام دادن فرد را ترغیب به خرید می کند. در شیوه پرداخت با کارت مشخص می شود که فرد استفاده کننده چه کسی است اما در پرداخت موبایلی اینکه در کجا هستید اهمیت پیدا می کند. پرداخت های موبایلی می تواند دنیایی بدون مرز را برای افراد ایجاد کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :