آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223536
تاریخ انتشار : 4 آبان 1396 1:55
تعداد بازدید : 334

توضیح عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص ادعای ورشکستگی موسسه اعتباری نور

اظهارات مقام ناظر در بانک مرکزی ملاک عمل است

اخیرا اظهارنظرهایی در خصوص مشکلات مالی موسسه نور توسط یکی از نمایندگان مجلس مطرح شده است. این در حالی است که به گفته احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، این اظهارات، اظهار نظر شخصی است و آنچه اهمیت دارد، صحبت های مقام های ناظر در بانک مرکزی است. هفته گذشته رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد هم اکنون موسسات مالی غیرمجاز فعال در کشور نداریم و موسسات ورشکسته و غیرمجاز ساماندهی شده است.

فناوران- احمد انارکی محمدی با بیان اینکه بانک مرکزی اهتمام جدی برای ساماندهی موسسات غیرمجاز داشته و هم اکنون موسسه غیرمجاز فعال در کشور نداریم در خصوص اظهارنظرهای شخصی در خصوص ورشکستگی برخی موسسات مالی و اعتباری از جمله موسسه مالی و اعتباری نور گفت: بانک مرکزی به همراه سایر قوا به موضوع ساماندهی موسسات غیرمجاز ورود پیدا کرد و نباید در این شرایط به تشویش اذهان عمومی پرداخت.
وی که یکی از نمایندگان پیگیر در موضوع ساماندهی موسسات غیرمجاز است، به شکل گیری موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز در دهه هفتاد اشاره کرد و با بیان اینکه این رشد ناگهانی در سایه بی توجهی بانک مرکزی وقت و استفاده نکردن از ابزارهای نظارتی صورت گرفت، گفت: خوشبختانه بانک مرکزی اقدامات اساسی در این زمینه انجام داده و دیگر نمی توانیم بانک مرکزی را در این خصوص کم کار تلقی کنیم. 
انارکی محمدی در ادامه با اشاره به افزایش بی رویه تاسیس موسسات مالی و اعتباری در سال های گذشته گفت: این رشد قارچ گونه را در کمتر کشوری شاهد هستیم. 
وی در پایان گفت: جلسات مکرر بین مجلس و دولت برای تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات ادغام یا منحل شده در حال برگزاری است و تلاش داریم که هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.
گفتنی است که موسسه اعتباری نور در حال حاضر در فهرست موسسات مجاز بانک مرکزی قرار دارد. این موسسه با دارا بودن بیش از ۳۳۳ شعبه در سراسر کشور و اتصال به شبکه شتاب تحت نظارت بانک مرکزی در حال فعالیت است و به سامانه های ساتنا، پایا و شتاب متصل است. موسسه اعتباری نوردر صورت های مالی خود دارای تراز مثبت میان دارایی ها و بدهی هاست که باعث شده جزو موسسه های سودده محسوب شود. همچنین اهداف این موسسه در راستای اهداف نظام بانکی و سیاست های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی است. بر این اساس در چند ماه گذشته برای حمایت از تولید ملی و افزایش اشتغال جوانان طرح هایی برای پرداخت تسهیلات با سود کم در این موسسه به اجرا درآمده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :