آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223540
تاریخ انتشار : 4 آبان 1396 2:5
تعداد بازدید : 317

جزئیات قرارداد اوبربانک اتریش با ایران

با امضای قرارداد با اوبربانک اتریش، امکان نقل و انتقال تمام عملیات بانکی فراهم شده و این بانک، تسویه کننده تمامی عملیات در سطح بین المللی بر اساس یورو خواهد بود.

مهر-  بهروز گلکار، کارشناس ارشد بازار سرمایه با اشاره به برخی مشکلات در نقل و انتقالات مالی گفت: شرکت ها برای جذب سرمایه گذار خارجی، سرمایه گذاری روی پروژه های توسعه ای یا حتی خریدهای جاری مثل ماشین آلات، قطعات تجهیزات، کالاهای واسطه ای و مصرفی، علاوه بر دشواری ها در نقل و انتقال، با افزایش هزینه ها نیز رو به رو بودند که هم اکنون، تا حد قابل توجهی این مشکلات برطرف شده است.
وی گفت: چندی پیش قرارداد ۱۴ بانک ایرانی با “اوبر بانک” اتریش به امضا رسید و سرانجام پس از گذشت یک سال و نیم از توافق برجام یکی از درگاه ها در قالب این قرارداد باز شد؛ بر این اساس، بر اساس سیستم شکل گرفته بین ۱۴ بانک ایرانی طرف قرار داد با بانک اوبر اتریش، امکان نقل و انتقال تمام عملیات بانکی فراهم می شود و این بانک اتریشی تسویه کننده تمامی عملیات در سطح بین المللی بر اساس یورو خواهد بود.
این فعال بازار سرمایه با تأکید بر این نکته که این اقدام حرکت بسیار مثبت و اثرگذاری در اقتصاد کشور است، گفت: به کمک این قرارداد نقل و انتقال عملیات بانکی در ایران سرعت می گیرد.
گلکار درباره تاثیر قراردادهایی از این جنس بر بازار سرمایه کشور اظهار داشت: شرکت های صادرات محور از طریق این سیستم بانکی به راحتی و بدون دردسر می توانند عملیات ارزی خود را انجام بدهند، چون حتی در دوران پسابرجام برخی نقل و انتقالات از طریق سیستم صرافی ها یا از طریق معدود بانک هایی که در خارج از ایران شعب داشتند، انجام می گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :