آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223558
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:1
تعداد بازدید : 596

به دستور وزیر ارتباطات

نصر کشور مامور حل مشکلات Servcoها شد

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ماموریت یافتن راه حل عملیاتی برای رفع مشکلات و مسایل شرکت های دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی ثابت Servco را به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور سپرد.

فناوران - ناصرعلی سعادت رییس سازمان افزود: در همین راستا نشست شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی ثابت Servco در دبیرخانه سازمان برگزار شد. سازمان موظف است نتایج حاصل از این نشست ها را به صورت راهکارهای عملیاتی برای رفع این مشکلات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه کند.
سعادت با ابراز خوشحالی از اینکه روند رسیدگی به امور در مسیر درست خود قرار دارد، گفت: اکنون به صورت واقعی کار مردم به دست مردم در حال رسیدگی است و این روال، نمود واقعی اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است. 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور افزود: پیرو مسائل و مشکلاتی که گروهی از شرکت های دارنده پروانه Servco به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کردند، وزیر نیز رسیدگی به این مشکلات و یافتن راه حل عملیاتی را بر عهده سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نهاده است. سازمان نیز به دنبال پیشنهاد راه حلی است که علاوه بر حفظ نظام رتبه بندی، تداوم حیات این گروه از شرکت ها را نیز تضمین کند و طبق برنامه ششم توسعه منجر به رشد دو و نیم برابری حجم بازار در اقتصاد کشورمان شود. 
در این نشست که با حضور شرکت های دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی ثابت از استان هایی مانند تهران، اصفهان، خوزستان، کرمان، خراسان رضوی، سمنان و غیره برگزار شد و مسائلی مانند تعیین کف قیمت برای دیتای موبایل که موجب رکود بازار ارتباطات ثابت شده است، ایجاد الزام برای شرکت های دارنده شبکه LTE و FCP، عقد قرارداد عمده فروشی با شرکت های دارنده پروانه TDLTE و غیره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در پایان سعادت با ابراز امیدواری از روند رسیدگی به مسایل صنف افزود: تعاملات خوبی با دارندگان پروانه های FCP و Servco ها، مخابرات و اپراتورها در حال انجام است و در تلاش هستیم تا این تعاملات را به دیگر بخش های صنعت نیز تسری دهیم تا سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور پنجره ارتباطی میان بدنه صنف و دولت برای رفع مسائل صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :