آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22356
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 10:42
تعداد بازدید : 691

شیوه محاسبه هزینه سرویس ADSL از هفته آینده تغییر می کند

معاون رگولاتوری از اجرای دستورالعمل جدید ADSL از هفته آینده و پس از 22 بهمن ماه خبر داد و گفت: از این پس سرویس ADSL شامل یک هزینه نگهداری ماهانه است و مشترک بسته به ترافیک استفاده شده هزینه می پردازد.

خبرگزاری فارس- حسن رضوانی در خصوص زمان اجرایی شدن دستورالعمل جدید ADSL افزود: از آنجا که در دستورالعمل جدید برای نخستین بار صورت‌حساب مشترکان ADSL بر مبنای حجم ترافیک استفاده شده محاسبه می‌شود، اجرای این دستورالعمل نیاز فراهم کردن مقدمات و ایجاد تغییراتی در سیستم صورت‌ حساب‌گیری شرکت‌های خدمات دهنده داشت.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت‌های خصوصی مشکلی در ایجاد این تغییرات نداشتند و هم‌اکنون آماده اجرای دستورالعمل جدید ADSL هستند.
وی افزود: شرکت مخابرات نیز مقدمات اجرای دستورالعمل جدید را فراهم کرده اما در چند استان سیستم هنوز آماده نشده و نمی‌توانند سرویس را حجمی محاسبه کنند.
رضوانی گفت: از این رو منتظر هستیم که تمام شرکت‌ها آماده شوند و یک‌باره زمان اجرای دستورالعمل جدید ADSL را اطلاع‌رسانی کنیم.
معاون نظارت رگولاتوری افزود: اجرای دستورالعمل جدید ADSL از هفته آینده و پس از 22 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.
گفتنی است، در دستورالعمل جدیدی که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای ارایه سرویس‌های ADSL تصویب کرده سرویس شامل یک هزینه ماهانه به عنوان هزینه نگهداری است و پس از آن مشترک به هر میزان که ترافیک استفاده کند، هزینه می‌پردازد.همچنین در این دستورالعمل برای نخستین بار به عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از دامپینگ در بازار، حداقل تعرفه تعیین شده که حداقل تعرفه 60 درصد کف تعرفه لحاظ شده است.
هم‌اکنون اغلب سرویس‌دهی شرکت‌ها بر اساس سرویس ADSL چند ماهه با حجم ترافیک محدود است (برای مثال سه ماهه با پنج گیگابایت ترافیک) که با اجرای این دستورالعمل طرح‌های سابق ADSL به طرح جدید تغییر می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :