آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223561
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:5
تعداد بازدید : 816

یادگیری الکترونیکی در یک کنفرانس به بحث گذاشته می شود

کنفرانس فرصت ها و پیشرفت های فناوری اطلاعات با رویکرد حوزه تخصصی آموزش با همکاری دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات هشتم آبان ماه برگزار می شود.


فناوران - امیر هوشنگ تاجفر رییس مرکز هوشمند سازی دانشگاه فرهنگیان درباره این کنفرانس توضیح داد: 6 ماه پیش تفاهم نامه ای میان دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شد که یکی از مفاد آن همکاری در برگزاری همایش ها و رویدادهای کاربردی و علمی است.
وی افزود: کنفرانس ملی فرصت ها و پیشرفت های فناوری اطلاعات با رویکرد حوزه تخصصی آموزش ذیل این تفاهم نامه برگزار می شود و دو محور ویژه دارد. محور نخست آن شامل بحث یادگیری و توسعه محتوای الکترونیکی است و به طور کلی استفاده از فناوری اطلاعات در ارتقای آموزش و یادگیری به بحث گذاشته خواهد شد. محور دوم هم اینترنت چیزهاست؛ چرا که چه در زمان وزارت اقای واعظی چه اکنون که اقای جهرمی وزیر هستند، اینترنت چیزها در برنامه های کلیدی پژوهشگاه قرار دارد.
دبیر کنفرانس با بیان اینکه موضوعاتی مانند داده های عظیم و رایانش ابری نیز در این کنفرانس مطرح می شود، افزود: حدود 400 مقالات درباره نحوه استفاده از فناوری اطلاعات در ارتقای آموزش و هوشمندسازی به دست ما رسیده است که 150 مقاله از میان آنها انتخاب شده است. برخی از این مقالات در کنفرانس ارایه شده و همه آنها در کتاب مجموعه مقالات کنفرانس به چاپ خواهد رسید.
تاجفر با بیان اینکه یکی از مشکلات معلمان به ویژه در مقطع دبیرستان این است که دانش برخی دانش آموزان در حوزه فناوری اطلاعات بالاتر از آنهاست گفت: این موضوع به اعتبار و جایگاه معلم می تواند لطمه وارد کند و به همین دلیل به دنبال راه هایی برای افزایش دانش عمومی معلمان در این حوزه هستیم.
رییس مرکز هوشمند سازی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه از 30 تا 50 مدیر مدرسه برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل خواهد آمد گفت: سه پنل هم اندیشی در این رویداد پیش بینی شده و موضوع محوری آنها بحث جایگاه فناوری اطلاعات در ارتقای یاددهی است. همچنین درباره جویشگر ملی و همچنین لزوم سوق دادن نسل جوان به استفاده از نرم افزارها و سرویس های بومی بحث و تبادل نظر خواهد شد.
تاجفر در پاسخ به این سوال که آیا همکاری هایی با سازمان فناوری اطلاعات در بحث دو برابر کردن تولید محتوای بومی دارند گفت: بله تفاهم نامه ای با سازمان فناوری اطلاعات امضا شده جلساتی در این خصوص داریم. 
وی ادامه داد: یک شبکه اجتماعی اختصاصی با عنوان شمیم (شبکه مجازی یادگیری معلمان) ویژه دانشجو–معلم ها راه اندازی کرده ایم که اکنون در فاز آزمایشی قرار دارد. در این شبکه قصد داریم محتواهای خوبی را منتشر کنیم تا آنها تشویق به حضور در این شبکه اجتماعی شوند. با طی شدن مراحل آزمایشی کار، به زودی شاهد راه اندازی رسمی این شبکه اجتماعی خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :