آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223563
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:7
تعداد بازدید : 234

وای فای نسبتا رایگان در 66 نقطه کشور

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فهرست 66 مرکز را منتشر کرده و مدعی شده است که 4 اپراتور اینترنتی کشور در این مراکز وای فای رایگان می دهند.


فناوران - 13 مهرماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پستی اینستاگرامی به اپراتورها پیشنهاد کرد وای فای رایگان در مراکز عمومی ارایه کنند تا هم کاربران از این امکان بهره مند شده هم تبلیغ مناسبی برای آنها صورت گیرد.
سایت وزارت ارتباطات اعلام کرد به دنبال توصیه وزیر ارتباطات 4 شرکت همراه اول، ایرانسل، آسیاتک و رایتل مراکز ارایه دهنده وای فای رایگان خود را اعلام کردند.
براساس این گزارش با توجه به توصیه آذری جهرمی به اپراتورها برای ایجاد فضای رقابتی در ارایه خدمات به مردم، از جمله وای فای رایگان در مکان های عمومی، برخی اپراتورها مراکز ارایه وای فای رایگان خود را اعلام 
کردند. 
این مراکز در حال حاضر جمعا 66 نقطه در سراسر کشور است که توسط این اپراتورها راه اندازی شده و سایر اپراتورها نیز در این زمینه برنامه توسعه ای در نظر گرفته اند.
مراکز وای فای همراه اول، 16 نقطه در تهران، 3 نقطه در مشهد و 4 نقطه در مرز شلمچه، مهران، خسروی و چذابه است. 
 مراکز وای فای رایگان شرکت رایتل شامل مرکز خرید پالادیوم تهران، مرز شلمچه و مرز مهران است. 
مراکز وای فای ایرانسل 4 نقطه در مرزهای شلمچه، مهران، خسروی و چذابه است که طی  دو روز آینده فعال می شود.
همچنین  نقاط تحت پوشش وای فای آسیاتک  سراسر کشور 36 نقطه فعال و 5 نقطه در حال راه اندازی دارد.
البته بررسی های خبرنگار فناوران نشان می دهد که برای نمونه، استفاده از وای فای همراه اول مجانی نیست و تنها مشترکان این اپراتور می توانند به این وای فای متصل شده و براساس استفاده، از حجم بسته اینترنتی شان کم خواهد شد. درباره آسیاتک هم، این اپراتور صد مگابایت اینترنت جهت استفاده یک ساعته در اختیار متقاضیان قرار می دهد و برای استفاده بیشتر باید به صورت آنلاین اینترنت خریداری شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :